Kto z nas w młodości nie był zauroczony dinozaurami, różnego typu odkryciami archeologicznymi. Chyba niemal każdy w dzieciństwie przechodził etap chęci żeby pozostać w dorosłym życiu archeologiem. Jest to dyscyplina niezwykle fascynująca jakkolwiek też niesłychanie ciężka. Archeologia jest powiązana z inną atrakcyjną gałęzią nauki o Ziemi, a mianowicie z geologią. Jeśli potrzebowalibyśmy na przykład dowiedzieć się czy na naszej profesjonalnej działce znajdują się jakieś, ewentualne szczątki czy skamieniałości musielibyśmy wynająć archeologa, który z kolei zapowiedziałby, iż bez żadnego ale też należy wynająć geologa. Badania geologiczne przeprowadzane przy badaniach archeologicznych zezwalają znacznie ułatwić przybliżenie wyznaczonego wieku danych skamielin. Na przykład jeżeli dana skamieniałość leżała w rzeczowej formacji skalnej, jaka została wcześniej sklasyfikowana oraz wiadomo w ile lat temu musiała dana skała się uformować można łatwo wydedukować, że jeżeli skała ma tyle lat to leżąca w niej skamielina będzie też musiała posiadać przybliżony do niej wiek.

Jak najbardziej jest to znacznie przybliżone oraz uproszczone wyjaśnienie jednakże odpowiednio przedstawia jak ważne mogą być badania geologiczne dla archeologów – więcej na geolog. Teraz jeżeli pragniemy wybudować dom w pierwszej kolejności powinniśmy zakupić słuszny teren do tego rodzaju inwestycji. Najprawidłowiej by działka nie była nadmiernie ogromna, albowiem zadbanie o kolosalny teren pochłania znaczne ilości pieniędzy. Nazbyt mała działka, z kolei może także spowodować, że nie starczy nam miejsca na własny ogród. Wskutek tego zaleca się aby działka przeznaczona pod budowę domu miała około ośmiuset metrów kwadratowych.

Najprzyzwoiciej też żeby parcela posiadała także przyłączone wszelkie środki masowego przekazu a także miała pozwolenie budowlane, dzięki temu będziemy mogli szybko rozpocząć prace budowlane. Jednak zanim rozpoczniemy prace nad wylewaniem fundamentów należałoby przeprowadzić badania geologiczne, dzięki jakim będziemy wiedzieli jakie warunki gruntowe panują pod powierzchnią naszej profesjonalnej działki. Pozwoli nam to przystosować szerokość ław fundamentowych, a także uniknąć ewentualnych pobocznych kosztów związanych z dalszą budową. Jeżeli szybko oraz sprawnie położymy fundamenty dalsza budowa domu pójdzie już niezmiernie błyskawicznie. Wobec tego pamiętajmy żeby wykonywać badania geologiczne.