Przyszedł czas na reperację dachu, jaki w przeszłości pokryty był papą lub ewentualnie blachą? Z pewnością nie każdy z nas wie jak postępować w czasie jego odnowy. Oto kilka wskazówek jak należy w takim wypadku postępować. Pierwszą działaniem jaką musimy wykonać jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli powstały na nim pęcherze trzeba je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a w następnej kolejności podkleić.

Jeżeli tudzież powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, bądź w pełni je anulować. Remonty dachów z blachy dachowe można zrealizować stosując współczesne preparaty. W takim przypadku wszelkie zniszczone miejsca wypełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – wypróbuj także blacha na wymiar. Na tak przygotowywane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, którego obowiązkiem jest nasączenie i zmiękczenie papy. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat jednak nie jest to tania inwestycja. Występuje wiele sposobów remontu dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my zademonstrowaliśmy tylko jeden z nich. Coraz więcej terenów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Twórcy pap odszukali rozwiązanie tego problemu- wzbogacili swoje oferty o następny artykuł, a mianowicie o nadzwyczajną papę zgrzewalną służącą do izolacji dachów zielonych, która chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do grani zielonych składa się aż z dziewięciu warstw (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie przez korzenie roślin; mata gromadząca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; powłoka wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego typu nie jest niemniej jednak przeznaczona do hodowania wszystkich typów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji oraz w głównej mierze wartość możliwego obciążenia konstrukcji dachu. Gigantyczną zaletą tego typu blachy dachowe jest między innymi gigantyczna odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz ochrona przed defektami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, że towar ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, ponieważ któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni oraz spokojnego miejsca do odpoczynku wyłącznie dla siebie?