Propozycja noclegowa to przede wszystkim przedstawienie klientom co jest do dyspozycji. Jeśli dany obiekt wyraźnie się reklamuje w owym czasie ludzie entuzjastyczniej tam przyjeżdżają. Jeżeli gra toczy się o noclegi to reklama jest niesłychanie istotna, albowiem dzięki niej ludzie są informowani gdzie są wolne miejsca. Każda propozycja jest przedstawiana w inny sposób bowiem to wszystko zależy od obiektu i stanu ich finansów. Jeżeli są to drogie hotele to przeważnie one przeważają w ofertach dla kontrahentów.

Dziś wielki wpływ na rynek noclegów i ich oferty ma Internet. Tu każdy ma okazję przedstawić swoja bazę noclegową, przedstawić szczegóły a również podać cenę. Najwięcej ludzi często korzysta z ogólnopolskich i ogólnoświatowych serwisów turystycznych – tam na pewno polecany będzie nocleg Siedlisko-Roztocze.com.pl – Zwierzyniec Noclegi. Dają one za odpowiednią sumę wyznaczone możliwości reklamy. Wykorzystywanie z nich daje też możliwość przedstawienia fotografii noclegów co jest dla klientów podstawą rezerwacji. Jeśli do tego cena jest perfekcyjna to znak że oferta jest trafiona. Oferty można składać też w innych mediach takich jak gazety, radio czy telewizja. Noclegi okazyjne to nic innego w jaki sposób rezerwacja w dniach świątecznych czy też wolnych od pracy. Są to szczególne dni w zależności od tego, co się świętuje. Jeżeli są to długie weekendy wtenczas obiekty noclegowe są oblegane nawet kilka tygodni wcześniej.

Należy dość błyskawicznie rezerwować miejsce bowiem wybór staje się coraz mniejszy. Noclegi okazyjne mają inną cenę aniżeli w dni zwykłe czy w czasie lata. Jeśli obiekt ma duży popyt to może nawet wykorzystać zniżki dla kontrahentów. Są również takie bazy noclegowe które chcą zarobić oraz wtenczas noclegi są droższe. W najwyższym stopniu wyszukiwanymi noclegami są te świąteczne i noworoczne.

Sporo wędrowców już we wrześniu poszukuje sobie miejsca na noclegi ponieważ im bliżej świąt tym wybór staje się znacznie bardziej ograniczony. To jedna taka okazja w roku kiedy wiele osób chce pojechać w to samo miejsce na parę dni. Święta są wyjątkowe właśnie dlatego noclegi na ten czas są wszystkie zajęte. Tudzież na taka okazje jak walentynki przygotowane są noclegi tuzinkowe dla par zakochanych. Pokój w owym czasie jest dekorowany oraz są akcesoryjne atrakcje przygotowane.