To bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Powstało już w średniowieczu, zaświadcza o tym układ ulic i centralny rynek z ratuszem. Jest metropolią województwa wielkopolskiego. Atutami turystycznymi Poznania są między innymi: wiekopomna architektura, trasy turystyczne, położenie w pobliżu parku narodowego. Do atrakcji krajoznawczych jesteśmy w stanie zaliczyć: Stare Miasto, Stary Browar, najstarszą część grodu jaką jest Ostrów Tumski, najstarszą katedrę w kraju, jaka jest miejscem pochówku początkowych włodarzów Polski.

W Poznaniu mieści się także dużo zamków, świątyń a także Zamek Cesarski. Najpiękniejsza budowla mieści się na poznańskim rynku, jest to ratusz. Dla osób, jakie uwielbiają przebywanie z naturą otwarte są dwa ogrody zoologiczne, palmiarnia oraz ogród botaniczny. Metropolia wielkopolski posiada też zabytki architektoniczne powiązane z przemysłem, hale sportowe oraz Internacjonalne Targi Poznańskie. Należałoby również wspomnieć o jeziorze maltańskim, syntetycznym zbiorniku wodnym w środku miasta. W związku z tym zapraszamy podróżników do odwiedzania wielkopolski.

Stare Miasto w Poznaniu

Każdy kto wybiera się do Poznania chociaż na parę dni ma obowiązek poświęcić odrobinę czasu na zwiedzanie tego ładnego miasta. Warto wycelować swoje działania w kierunku Starego Miasta. Jest to cząstka miasta, jaką wyznacza linia murów miejskich. Rewir ma cechy średniowiecznego rozplanowania ze Starym Rynkiem w centrum. Należałoby wspomnieć, że w czasie II wojny światowej oczywiście te rejony pozostały uszkodzone w około 60%. Odbudowa zniszczonych budowli zakończyła się dopiero w latach 60. XX wieku. Na rewirze Starego Miasta znajduje się dużo zabytków takich jak : Ratusz, reorganizacja Wagi Miejskiej, Bazylika farna czy Kościół franciszkanów. Nie zostały zachowane niestety takie obiekty historyczne jak : Stara Synagoga, Sukiennice czy Kościół Karmelitanek Bosych. Co roku w okresie letnim na Starym Rynku odbywa się Jarmark Świętojański. Zachwyca on wielorakimi atrakcjami kucharskimi, kulturowymi oraz komercyjnymi. W takim razie uprzejmie zapraszamy wszystkich zwiedzających stolicę wielkopolski do korzystania z atrakcji krajoznawczych Poznania.