Rozwód nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, zwłaszcza jeżeli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku. Wówczas sprawy rozwodowe się przeciągają, co z wielu powodów jest uciążliwe. Jeżeli jesteśmy w trakcie rozwodu, a małżonek ukrywa przed nami stan swojego mienia, prywatny detektyw pomoże nam zdobyć dokładne informacje o jego majątku, ekonomizacjach czy posiadanych posiadłościach. Na ogół sami nie stanowilibyśmy w stanie tego spowodować, jednakowoż detektywi mają swoje efektywne sposoby, to naturalnie dzięki jakim mamy jasność sytuacji. Uzyskane informacje przekazane w formie raportu są w stanie być cennym dowodem w sądzie np. przy ustalaniu wysokości alimentów. Prócz tego pracownicy biura detektywistycznego absorbują się też dochodzeniami w kwestii zdrad małżeńskich.

Dzięki nim ich pomocy wolno uzyskać dowody potwierdzające romans małżonka, lub też przeciwnie – oczyścić go z podejrzeń. Warto jest skorzystać z profesjonalnych usług detektywistycznych, bo dzięki temu sprawy rozwodowe są w stanie przebiec niemało sprawniej. Posiadanie osobistej firmy łączy się z dużą odpowiedzialnością, także finansową. Przede wszystkim gigantyczne niebezpieczeństwo wiąże się z poszukiwaniem wspólnika. Jeśli jest to postać obca, nie możemy posiadać pewności, iż jest wiarygodna, uczciwa oraz wypłacalna. Tak samo rzecz ma się z naszymi przyszłymi kontrahentami, przede wszystkim, gdy umowy opiewają na znaczne kwoty.

By nie stać się ofiarą oszustwa, warto jest uczynić przyszłych wspólników. Niejedno biuro detektywistyczne świadczy usługi z tego obrębu. Jego pracobiorcy w sposób fachowy i dyskretny zdobędą informacje o interesującej nas osobie. Z reguły w przedstawionym raporcie znajdują się dane adresowe, stan majątkowy, wypis z Lokalnego Rejestru Dłużników, a w wypadku firmy – jej dane rejestracyjne wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ich autentyczność. Koszt zaangażowania pracowników biura detektywistycznego do sprawdzenia ewentualnych wspólników czy klientów może być znaczny. Należałoby niemniej jednak zainwestować, albowiem w ten sposób minimalizujemy niebezpieczeństwo strat pieniężnych, a nawet bankructwa.