Wiss pośród licznych usług oferuje efektywne spawanie różnych konstrukcji oraz aluminium. Warto rozpocząć współpracę z Wiss, dzwoniąc albo wysyłając formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony www, gdy to właśnie usługa spawanie aluminium bielsko jest tą, jaką chciałoby się realizować w terminie. Zespawane mogą być konstrukcje nierdzewne i aluminium, czym zajmą się wykwalifikowani technicy. Zadania z takiego obrębu realizowane są na półautomatach spawalniczych. Realizują je spawacze posiadający niezbędne kwalifikacje UDT.

Często zrobione jest spawanie spoin wzdłużnych na automacie spawalniczym do 10 000 milimetrów. Celem usprawnienia procesu spawania oraz podwyższenia seryjności spawanych podzespołów, firma używa robota spawalniczego. Jest on na tyle wszechstronny, że za jego pomocą można obsługiwać aż 3 stanowiska spawalnicze. Robot posiada innowacyjną konstrukcję, co pozwoli mu spawać kratownice o maksymalnych rozmiarach 2900 x 2900 x 1000 mm. Na dodatek, użycie specjalnego obrotnika pozwala na spawanie elementów o maksymalnej długości 3100 mm w jednym zamocowaniu. Otrzymuje się w takiej sytuacji najlepszą jakość łączenia oraz obróbki.

Każda praca jest wykonywana przy zastosowaniu dużej dokładności. Spawanie jako kluczowy element stapiania może zostać używane z myślą o późniejszym wykorzystaniu różnych części, w dowolnych dyscyplinach przemysłowych. Można oczekiwać nie tylko na to, że aluminium będzie właściwie zespawane, lecz też że będzie doskonale wyglądać. Spoiwa zostaną zrobione w dowolnej pozycji a także będą przyjmowały dowolne formy. Później, można je wykorzystać sukcesywnie w sektorze motoryzacyjnym, na rynku automatyzacyjnym, w branży lotniczej albo w branży elektroniki. Wiss gwarantuje, że wykonane zadania będą wykonywane przy niewielkim oddziaływaniu temperatur na spawany element. Z tego powodu nie będzie mowy o jakichkolwiek zmianach w kształcie tworzywa. Spawanie w podanej firmie jest wykonane perfekcyjnie.