Szczegółowy opis produktów znajdujących się w punkcie sprzedaży Shoption sprawia, że klienci podejmą szybciej decyzję o kupnie. W sklepie tym znajduje się sporo produktów, z przeróżnych kategorii, jakie ułatwiają codzienność. Dostępne produkty jakimi są xiaomi podzielone są w podkategoriach, a więc nikt nie ma kłopotu z doborem właściwych. Można również po przejściu do konkretnej podkategorii filtrować wyroby: po marce producenta albo po przedziale kwotowym, w jakim udostępnione są określone produkty.

Sprzedawca zaleca zakładać konto w punkcie sprzedaży, aby mieć dostęp do takich funkcji jak: status zamówienia, śledzenie przesyłki, możliwość zareklamowania produktu, zwroty, listy zakupowe, historia transakcji i rabaty. Każdy z produktów jest zaprezentowany pod względem informacji technicznych oraz sposobu użytkowania. Podane jest także jego wykorzystanie. Na dodatek, można przeczytać opinie konsumentów, jacy dotychczas byli zdecydowani na zakup, co także ułatwia decydowanie się na coś. Regulamin zakupowy jest czytelny i opublikowany na stronie. Z tego względu, klienci mogą się z nim zapoznać i nawet, gdy dokonuje się zakupu po raz pierwszy, to nie ma z niczym trudności.

Asortyment jest na bieżąco dodawany. W dziale sport znajdują się: sporty wodne, SUP, rowery i akcesoria, akcesoria skating i slackline oraz hulajnogi elektryczne. Elektronika to: zdalnie sterowane, lotnicze, telefony i akcesoria, uchwyty, kable, fotografia, akcesoria fotograficzne. Zdrowie to higiena i pielęgnacja jamy ustnej. W dziale dom i ogród można sprawdzić podkategorie ogród i baseny, a w kategorii dziecko znajdują się zabawki: zdalnie sterowane, edukacyjne, aparaty cyfrowe a także do kąpieli. Każdy z produktów pochodzi od znanych producentów. Interesujące opisy wyrobów prędko pomagają powziąć decyzję odnośnie tego, w co warto zainwestować. Kiedy natomiast ktokolwiek ma dodatkowe zapytania, to sprzedawca służy pomocą.