Młodzi ludzie zawierający związek małżeński pragną, żeby ten dzień był dla nich uroczysty, szczególny. Coraz częściej w następstwie tego ceremonie ślubne są inne aniżeli wszystkie, według indywidualnych scenariuszy. W ostateczności, dzień ślubu powinien być dniem niepowtarzalnym. Rozpocząwszy od ślubnych kreacji, przez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej zamykając wszystko musi być według ich pomysłu, w wielu przypadkach wychodzącego.

Praktycznie, jedyną pamiątką ze ślubu i wesela jest fotografia ślubna. Wskutek tego wybitnie istotną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – lub w atelier, lub w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zatrudnimy stereotypowego fotografa, czy artystę fotografika – dużo dylematów. Nieraz zdjęcia w atelier są robione jako pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie sfiksowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego zdarzenia.

Pomimo przeróżnych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na fotografie naszych pradziadów. Fotografia ślubna w sepii bądź biało-czarna. Ma prawo to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej? Poprawnie wykonany portret zdjęciowy powinien mieć tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem i badawczym obserwatorem, żeby uchwycić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna ma bowiem opowiadać historię przedstawianych osób, co potwierdza fotograf ślubny Kraków. Do wykonania należytej fotografii niezbędne jest dobre światło.

Powinno być rozproszone, w związku z tym perfekcyjną porą są godziny poranne lub popołudniowe. Jest to fundament powodzenia. Żeby młoda para czuła się swobodnie podczas sesji zdjęciowej, należy koniecznie wybrać miejsce, jakie młodych nie krępuje i spowoduje, że będą się zachowywać swobodnie. Żeby porządnie wyeksponować głównych bohaterów należy należycie przystosować głębię ostrości, która pozwoli na taką ekspozycję postaci jaką pragniemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, dlatego tak istotne jest dobre przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się jakkolwiek cieszyć tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.