Przejmowanie modnych zachowań z Zachodu nie wychodzi nam w żadnym razie na właściwe. Coraz to trudniej jest wychowywać własne dzieci. Kiedyś najgorszy był czas buntu nastolatków, dziś najgorszy okres rozpoczyna się, gdy dziecko rozpoczyna mówić i ma własne zdanie, a do tego ma również rówieśników, do których wiecznie się porównuje. Jakim sposobem w współczesnych czasach świętować osiemnaste urodziny pociechy, aby było w pełni uradowane? Jaki będzie znakomity upominek na 18stkę od rodziców?

To przykre, największą rolę dzisiaj odgrywają pieniądze, przekazywane wartości są na dalszym miejscu – dlatego my polecamy filmik z zyczeniami urodzinowymi. Wobec tego przede wszystkim najistotniejsze jest kolosalne przyjęcie, na które zaprosi się nie tylko rodzinę oraz najbliższych przyjaciół, ale także oraz mniej istotnych znajomych. Najlepiej wynająć do tego celu dyskotekę wspólnie z DJem oraz kelnerkami.

Wielu rodziców szaleje i zaprasza gwiazdę, by dała mały koncert specjalnie dla ich dziecka. Jest to wariacja, która w głowie się nie mieści, a młody maluch jeszcze oczekuje akcesoryjnego prezentu urodzinowego od własnych rodziców… Istnieją na szczęście miejsca w naszym kraju, do jakich nie dotarły jeszcze amerykańskie zachowania. Tam bez ustanku jeszcze znacząca jest tradycja, a każde kolejne pokolenie korzysta z przekazywanych przez dojrzałych wartości. W takich rodzinach wszelkie uroczystości obchodzone są prawidłowo, bez zbędnego przepychu. Tak jest także w wypadku obchodów osiemnastych urodzin młodych ludzi. W większości wypadków mają miejsce dwie imprezy: przyjęcie w domu dla rodziny i wspólne wyjście na przykład do baru oraz na dyskę z przyjaciółmi.

Prezent na 18stkę kupowany jest bez przepychu, liczy się pamięć i fakt, żeby dany został przedmiot, który będzie o osiemnastych urodzinach przypominał przez kolejne lata życia danej osobie. Podczas uroczystości w domu otwierany jest alkohol, na ogół wino, na znak wejścia w dorosłe życie, zaś co się dzieje w trakcie imprezowania z przyjaciółmi to już całkowicie inna historia… Stale jednakże jest to szansa wzmiankowana z uśmiechem, a do tego nikt nie zaciąga kredytów, żeby uszczęśliwić dziecko.