Poważające się firmy, rozmieszczają w sieci próbki dyspozycji własnych ludzi. Są to tak zwane port folia. Ma je każdy poprawny fotograf ślubny. Można podziwiać sztukę, jaką tworzy na co dzień. Rzecz jasna bezpłatnie. Ostatnio pojawia się tez dużo wydawnictw, jakie intrygują zdjęcia ślubne. Pragną je zamieszczać na łamach miesięczników i kwartalników, by zareklamować utalentowanych pracowników połączonych ze wszystkim tym, co niesie za sobą fotka ślubna.

Magiczne chwile drukowane na śliskim, kolorowym papierze, zachęcają ewentualnych klientów do zamawiania usługi. Pasjonaci tego typu fotografii są gotowi płacić nawet ogromne kwoty pieniędzy, aby mieć na własność kilka pięknych fotek z panną młodą w tle. Nie chodzi o to, aby ludzie oraz miejsca były wyszukane, kunsztowne.

Sztuka jest z materiału nieelastycznego, nie fotogenicznego wyczarować setki odbitek, które będą miały w sobie impuls – tu pomoże fotolustro na wesele. Spowoduje to chęć powracania refleksami do przeszłości, przez oglądanie starych weselnych fotografii. Zamiłowania nadają sens życiu. Dzięki nim staje się ono barwne oraz kolorowe. Fotograf ślubny to musi być zdecydowanie ktoś z intensywną pasją. Powinien interesować się kształtami, barwami, strukturą papieru. Modernizowanie obiektywu powinno kojarzyć mu się z czymś co sprawia mu przyjemność, innymi słowy z pracą. Zdjęcia ślubne to dla wszystkich osób ważny temat. Bez względu na to, czy są oni uwiecznieni, czy jedynie stali z boku, jednakowoż łączy ich emocjonalna więź z bohaterami szczęśliwego dnia.

W żadnym wypadku nie jest łatwe upamiętnić moment, w którym goście sypia ziarenkami ryżu na szczęście, albo kiedy jakaś pani w trzecim rzędzie ławek kościelnych chlipie wzruszona. Fotografia weselna wymaga wprawnego oka oraz refleksu. Kiedy nie ma się do tego cierpliwości, prawidłowiej w żadnym razie się za to nie zabierać. Z jednej kwestii całe otoczenie oraz wygląd pary młodej jest istotny, z drugiej jednakże, to fotograf spowoduje, czy widz ujrzy piękno czy brzydotę. Na zdjęciach można zobaczyć uczucia, jeśli zrobi się je w słusznym miejscu i czasie. Wskutek tego naturalnie, aby dokładnie obserwować potrzeba pasji.