Fajerwerki niezaprzeczalnie kojarzą nam się z nocą sylwestrową. Nikt pewno nie wyobraża sobie tego nadzwyczajnego wieczoru, bez pokazu sztucznych ogni. Każdy kto pragnie prestiżowej zabawy musi się na takie widowisko koniecznie wybrać. sztuczne ognie nie służą jedynie jako ozdoba tej nadzwyczajnej nocy. W dawnych czasach fajerwerki były już kultowe i puszczano je na dworach po to aby zasygnalizować wszelkim, że w tym miejscu odbywa się duże przyjęcie lub ewentualnie bal.

Kiedy odbywały się gigantyczne zawody również otwierano je i kończono prezentacją sztucznych ogni. Tradycja ta przetrwała do dziś. W dzisiejszych czasach podczas obszernych imprez sportowych też urządza się pokazy fajerwerków, które kosztują niesamowicie dużo pracy oraz wysiłku. Niemniej jednak z pewnością podwyższają oglądalność takiej uroczystości, a dzięki takim atrakcjom więcej ludzi przybywa na stadiony. W Polsce niemniej jednak już od dłuższego czasu sztuczne ognie są absolutnym symbolem Sylwestra.

Każdy więc, kto chciałby przeżyć w sposób epokowy tą noc powinien taki pokaz koniecznie obejrzeć i w takiej atmosferze przywitać Nowy Rok. Fajerwerki i materiały pirotechniczne bezapelacyjnie jednoczą się każdemu z sylwestrowym szaleństwem, bez nich nie wyobrażamy sobie takiej imprezy. W najwyższym stopniu bodaj na puszczanie fajerwerków cieszą się dzieci. Jeśli wobec tego zostajemy w ten specjalistyczny wieczór w mieszkaniu oraz decydujemy się na pokaz sztucznych ogni na prywatnym podwórku musimy być świadomi, iż bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Musimy zachować wszelakie środki ostrożności aby stworzony przez nas występ był udany oraz bezpieczny. Nie możemy pozwolić żeby nasze dzieci manipulowały przy fajerwerkach. Nie potrafią one wyobrazić sobie co może się stać jeśli nie zachowany się odpowiedzialnie.

Wobec tego dorośli muszą zajmować się syntetycznymi ogniami, powinni też pamiętać o tym, by przestrzegać dzieci przed osobnym używaniem fajerwerków. Jeżeli nie opowiemy dziecku o następstwach niepoważnego zachowania, na pewno nie będzie zdawało sobie sprawy z konsekwencji własnych decyzji. Naszym zadanie jest w następstwie tego uświadomić mu jakie niebezpieczeństwo pociąga za sobą niesposobne używanie sztucznych ogni.