W dowolnym zawodzie ludzie egzekwują własną pracę wykorzystując w tym celu wszelkiego typu narzędzia jak również urządzenia. Ewidentnie mają one na celu usprawnienie pracy wszystkich robotników. Nie ulega wątpliwości, że narzędzia budowlane w rozmaity sposób różnią się pomiędzy sobą. Każde narzędzie przeznaczone jest do wykonywania innej czynności.

Również można wyróżnić tyle narzędzi budowniczych ilu zawodowców absorbuje się daną budową. W zależności od pracy jaką absorbuje się profesjonalista takie też narzędzia musi on posiadać. Wybierając brygadę budowlaną jakakolwiek jednostka, która ma zamiar zlecić jej wykonanie własnego domu dowiaduje się czy posiada ona wszelkie wymagane narzędzia. Wśród narzędzi budowniczych wyróżnić wolno pomiędzy innymi: łopatę, poziomicę, kielnię, szpachlę i wiele innych. Każda czynność wymaga użycia innego rodzaju narzędzia budowlanego, które powinno odkrywać się zawsze pod ręką. Każdy z nas na pewno nie raz miał styczność z wszelkiego typu narzędziami budowlanymi rodzaju narzędzia bass.

Mimo to nie każdy człowiek potrafi w słuszny sposób posługiwać się tymi narzędziami. Niezbędnym narzędziem budowlanym jest oczywiście wiertarka. W dawniejszych czasach nazwa brzmiała bormaszyna. Jest to narzędzie poświęcone do wiercenia a tym samym robienia różnej wielkości otworów, które w następnej kolejności użytkowane są w różnych celach. Również niektórzy fachowcy stosują wiertarkę do poszerzania czy również rozwiercenia jakichś pokaźniejszych otworów.

Oczywiście aby było to dopuszczalne należy zamontować stosownej wielkości wiertło w zależności od zamiarów jakie mamy względem ściany. Takie łatwe wiertarki ręczne stosowane były już około 4 tysiąclecia przed erą. Z historii mogliśmy dowiedzieć się, że w średniowieczu ludzie zajmujący się pracami budowlanymi stosowali wiertarki, które były napędzane przez siłę mięśni jak również dobrej wielkości koła wodne. Wiertarki można podzielić pomiędzy innymi na: wiertarki ręczne, stołowe, udarowe, rewolwerowe, wielowrzecionowe i dużo innych. Również do każdego rodzaju wiertarki przeznaczone są inne wiertła. Jakikolwiek człowiek nie raz miał styczność z wszelkiego typu pracami budowlanymi, do których stosowana była naturalnie wiertarka.