Położenie Polski jest bardzo idealne, bowiem Polska jest sercem Europy, graniczy z wieloma krajami za równo zachodnimi jak Niemcy oraz ze wschodnimi jak Ukraina lub Białoruś. To zezwala ludności zamieszkującej na terenach przygranicznych na oszczędzanie pieniędzy na zakupach, to naturalnie dzięki bliskości kraju sąsiedniego. Najporządniej mają Ci obywatele mieszkający przy samej granicy wówczas niemalże nie muszą tracić na paliwo, żeby pójść na zakupy do na przykład niemieckich marketów. Plus jest rozległy, ponieważ niezmiernie często dużo produktów jest dostępnych za granicą po znacznie niższych cenach, głównie, jeżeli chodzi o środki czystości, preparaty poprawiające urodę i żywność. Furorę robi sprowadzanie alkoholi z zagranicy. Zjawisko to jest tak legendarne, iż stanowi główny punkt strategii finansowej gospodarstw mieszkających przy granicy.

Szczególnie, jeżeli chodzi o Niemcy, ich artykuły są uważane za poprawniejsze jakościowo, ich proszki zyskały poprawniejszą renomę aniżeli te same proszki dopuszczone do sprzedaży na rynek Polski, właśnie dlatego też wolę pojechać do Niemiec i nabyć produkty w tym kraju, nawet, jeśli nie oszczędzę na cenie to zaoszczędzę na wydajności, a raczej zyskam na niej kupując poprawniejszy proszek, takie jest przy bynajmniej sztampowe myślenie konsumentów – poczytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-lokaty-w-getin-banku-bierecki-odpowiada-na-doniesienie-gw,nId,2741508
– lokaty w getin banku bierecki odpowiada na doniesienie GW
. Sam zamieszkuję niedaleko granicy z Niemcami oraz niejednokrotnie podróżuję do tego kraju na zakupy. Co prawda nie mieszkam przy samej granicy, niemniej jednak wyjazd raz na dwa tygodnie na duże zakupy, żywności i środków czystości mimo wszystko mi się opłaca. Oczywiście ze względu na koszt dojazdu muszę przyzwoicie zorganizować taki wyjazd, niezmiernie często pytam znajomym czy czegoś im nie przywieść ze sklepów oczywiście z niewielkim procentem.

Kiedy już uzbieram dobrą ilość zamówień pośród moich kolegów i koleżanek i zwrócą mi się wydatki dojazdu, inaczej jakieś 150 zł to mogę wtedy bez pośpiechu jechać i rzeczywiście mogę zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. A przy okazji, co dwa tygodnie mam fajną wycieczkę z najbliższymi, jest niesłychanie dobry sposób na spędzenie weekendu. Polecam wszystkim taką formę oszczędzania na zakupach. Ten sposób daje nie tylko walory dla domowego budżetu, jednak też zezwala wnieść trochę rozrywki i szczęścia w powszednich czynnościach związanych z prowadzeniem domu. Kto wie? Może w nie dalekiej przyszłości otworzę w swoim mieście jakiś mały sklep spożywczy z artykułami z Niemiec, znam parę osób prowadzących tego rodzaju działalność w branży odzieżowej i nie narzekają na zarobki.