Legalne kierowanie pojazdami w kraju nie jest żadnym kłopotem. Wystarczy mieć samochód oraz istotne prawo jazdy. Problemy mogą pojawić się w owym czasie, gdy chcemy jeździć po drogach biegnących przez inne państwa. Zasadniczo lokalne prawa jazdy powinny być respektowane w każdym kraju, chyba że władze danego kraju żądają, by kierowca posiadał internacjonalne prawo jazdy. Może się zdarzyć także tak, że cudzoziemskie prawa jazdy będą respektowane tylko przez określony czas, od dotarcia kierowcy do danego kraju. Po upływie tego czasu (na przykład trzech miesięcy w Stanach Zjednoczonych Ameryki) kierowca jest zobowiązany do wyrobienia sobie lokalnego pisma.

W Europie jednakże nie musimy się tego bać. To naturalnie dzięki temu, iż Polska jest członkiem Unii Europejskiej, jej obywatele są traktowani na równi z pozostałymi europejczykami. Nawet nasze auta nie powinny być uchwycone w polskich urzędach, aby mogły zgodnie z prawem spędzić całe własne życie w aspekcie naszych granic. Najwięcej osób porusza się autami osobowymi. Aby to prawnie robić, trzeba posiadać istotne prawo jazdy kategorii B – wypróbuj http://adrom.czest.pl/. By zdołać się o nie ubiegać, wypada skończyć 18 lat i nie mieć żadnych przeciwwskazań leczniczych (alkoholizm, narkomania, wady wzroku itp.).

By przystąpić do państwowego egzaminu na prawo jazdy, należy w pierwszej kolejności odbyć szkolenie na prawo jazdy. Na kursie otrzymuje się wiedzę teoretyczną, niebezużyteczną do poruszania się po drogach, a również przystępuje się do lekcji wygodnych, gdzie pod okiem instruktora odjeżdża się autem na drogi. Pierwszy wyjazd „na miasto” jest ważnym i stresującym momentem. Większa część kursantów w tej chwili ma za sobą wyłącznie kilkanaście-kilkadziesiąt minut za sterami pojazdu. Prowadzenie autem nie jest jednakże aż takie straszne, jak się może wydawać. Po odbyciu kursu podchodzi się do państwowego egzaminu w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Po jego zdaniu wystarczy jedynie już wyłącznie czekać na pozyskanie upragnionego prawa jazdy.