Duża grupa młodzików już w wybitnie młodym wieku marzy o tym, by w przyszłości pozostać piłkarzami. Oczywiście nie wiedzą jeszcze, z czym taka kariera jest powiązana. Z zapartym tchem oglądają jednakże mecze i kibicują swojemu ulubionemu klubowi bądź też kupują komplety piłkarskie. Niekiedy, jeśli rodzice zezwolą, udaje im się również oglądać mecze. Jest to dla nich oryginalna przygoda. Zarazem udział w tym sportowym wydarzeniu wzmaga jeszcze ochotę na zostanie profesjonalnym piłkarzem. Właśnie dlatego chłopcy już w wieku kilku lat zapisują się na zajęcia szkółek piłkarskich, jakie działają w ich okolicy. Tam uświadamiają sobie, iż tak w rzeczywistości piłkarzem może zostać tylko osoba, która ma należyte predyspozycje oraz nie boi się ciężkiej pracy oraz codziennych wykańczających treningów.

Wielu nastolatków rezygnuje więc z marzeń o karierze piłkarskiej, uważając, iż codzienne kilkugodzinne treningi wytrzymałościowe, które pozwalają pozostać w rzeczy samej należytym piłkarzem są ponad ich siły. Inni jednakże z uporem realizują swoje marzenia, licząc na to, że niebawem będą grać w jakimś legendarnym klubie. Jak wiadomo wielu młodych chłopców fascynuje się piłką nożną. Ta dyscyplina jest ulubioną grą, w jaką grają dzieci w trakcie przerw szkolnych lub ewentualnie na boisku. Rzecz jasna dużo osób ogranicza się tylko do tego, aby oglądać mecze.

Niekiedy wezmą również udział w imprezie sportowej odbywającej się w ich okolicy i mogą wtedy oglądać spotkania. Są jednakże oraz tacy, dla których kopanie piłki jest tak znaczną pasją, iż postanawiają z tą dyscypliną związać całe swoje życie. Muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kariera piłkarska wymaga od zawodników wielu poświęceń. Przede wszystkim należy pamiętać, iż by pozostać rzeczywiście dobrym piłkarzem, wypada koniecznie dużo trenować.

Najporządniej pod okiem doświadczonego trenera, jaki nie tylko słusznie ułoży program ćwiczeń, jakkolwiek zadba również o trafną kondycję psychiczną zawodnika i da wskazówki, w jaki sposób piłkarz ma obowiązek komponować swoją codzienną dietę. Na dodatek należy pamiętać również o tym, iż piłkarz powinien być przygotowany na nieodzowność zmiany miejsca zamieszkania, jeśli oczywiście pragnie zrobić faktycznie światową karierę.