Trochę odmienna forma naturalnego runa to wełna kozia. W szczególności koza moher, wywodzący z kozy angorskiej ostatnio w Polsce święci triumfy to naturalnie dzięki frazie moherowe berety, jaka na właściwe zadomowiła się z języku lokalnym. Nie bez znaczenia jest fakt, iż wełna tego typu znamionuje się elastycznością oraz, co brzmi jak ewenement, jak większość typów wełny, nie filcuje się. To naturalnie dzięki połyskowi i miękkości to korzystne tworzywo na swetry oraz wspomniane wcześniej berety. Prócz tego, pościel wełniana odznacza się niepowtarzalną cienkością oraz lekkością. Natomiast wełna kaszmirowa faworyzuje się miękkością i cienkością, a również tym, iż jest puchowa. Z reguły wzburza się ją z moherem lub też jedwabiem, co nadaje wełnie lekkości i niesamowitego ułożenia.

Oczywistymi odcieniami wełny kaszmirowej są: biały, szary, czarny i brązowy. W związku z skłonnością spadkową, jeśli gra toczy się o rozkwit kóz kaszmirowych, ich cena odważnie wyróżnia się na tle rywalizacji. Fenomen ten wiąże się też z niewielką produkcją roczną samej wełny. Następny rodzaj wełny to wełna wielbłądzia, w Polsce jednak niezbyt atrakcyjna, ogromnie rzadka – wypróbuj też Jedwabne poszwy na kołdry, jedwabne poszewki na poduszki
. Najczęściej pochodzi z lamy, zwanej alpaką, hodowaną w Peru oraz Boliwii. Jej cienkość oraz miękkość sprawiają, iż znakomicie pasuje jako materiał do wykonywania odzieży męskiej, płaszczy oraz marynarek, a także lekkich ubrań. W celu zachowania czułości oraz miękkości dołącza się wełny z merynosa. Pościel wełniana aktywowana z tegoż gatunku wełny jest niespotykanie lekka i sympatyczna w dotyku. Inny typ wełny wielbłądziej to vikunia, pochodząca z peruwiańskiej lamy.

Towar nadzwyczaj luksusowy- z tego też względu nie używa się go do produkowania pościeli wełnianej. Znajduje przeznaczenie jedynie w produkcji szali oraz dzianin. Wtrąconą odmianę z pewnością jednak użytkuje się na życzenie kontrahenta zamożnego, dla którego luksus odgrywa znaczącą rolę. Jednakże przeciętnego śmiertelnika niekoniecznie stać na takie fanaberie, skutkiem tego należałoby zrezygnować z ekskluzywności oraz poszukać identycznie zdrowotnej, jednak znacznie tańszej pościeli wełnianej.