Odkurzacz jest niezbędnym narzędziem do sprzątania w Twoim domu. Dzięki poniższym wskazówkom znajdziesz swój idealny model.

Ponieważ zaczęliśmy spędzać więcej czasu w pomieszczeniach zamkniętych, konieczne jest, aby nasze domy były czyste, aby utrzymać alergie i choroby na dystans. Ale czy nasze domy są naprawdę czyste po codziennej dawce zamiatania i mycia mopem? Badanie „Indian Household Dust Study”, przeprowadzone przez FRAC i Dyson, wykazało obecność roztoczy, pyłków i innych szkodliwych alergenów w naszych domach, nawet po sprzątaniu ich tradycyjnymi metodami. Choć są one niewidoczne gołym okiem, mogą potencjalnie powodować alergie i inne dolegliwości układu oddechowego, takie jak astma.

Nie oznacza to jednak, że musisz wejść w tryb Perfekcyjnej Pani Domu i codziennie szorować każdy zakamarek. Regularne sprzątanie odkurzaczem wraz z tradycyjnymi metodami sprzątania to najlepszy sposób na utrzymanie domu w czystości i bez kurzu. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele odkurzaczy, które mogą zmylić niewtajemniczonych. Ale my jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci zrozumieć różne typy urządzeń i wybrać ten, który pasuje do Twojego stylu życia.

Rodzaje odkurzaczy

Istnieje zasadniczo sześć typów odkurzaczy dostępnych na rynku dzisiaj i każdy z nich pochodzą z ich własnym zestawem plusów i minusów.

1. Kanister

Odkurzacze te, należące do najczęściej używanych, posiadają wiele przystawek i są bliskie bycia „uniwersalnymi” odkurzaczami. Ale nieporęczny charakter tych maszyn oznacza, że mają one kółka i muszą być ciągnięte, gdziekolwiek pójdziesz.

2. Ręczne

Wybierz te urządzenia, jeśli szukasz czegoś bardziej przenośnego. Są one nie tylko stosunkowo niedrogie, ale dzięki ich przenośności będziesz w stanie skutecznie czyścić trudno dostępne zakamarki lub wnętrza samochodów. Podczas gdy starsze modele pochodzą z przewodów dołączonych, nowsze modele mają wbudowane baterie.

3. Odkurzacz pionowy

Ta kategoria odkurzaczy niedawno zaczęła się przebijać do indyjskich domów. Są one najlepiej nadaje się do domów z dużych podłóg lub dywanów obszaru, jak projekt zapewnia maksymalną czyszczenia przy minimalnym wysiłku. Nie są one najbardziej przenośne chociaż i nie są świetne do czyszczenia kanap lub powierzchni pod meblami.

4. Uniwersalne

Te oferują czyszczenie na mokro i na sucho, i są najlepiej przystosowane do prac porządkowych w domu, a nawet w biurach. Są one ciężkie w przyrodzie i muszą być przeciągnięte z tobą, ale potężne ssanie więcej niż nadrabia za luzem.

5. Kijowe

Jeden z najmodniejszych obecnie, te nie tylko wyglądają świetnie, ale są również bardzo przenośne i łatwe w użyciu. Mają one silnik i kolektor pyłu w samej różdżce, więc nie trzeba ich nosić ze sobą. Maszyny te mogą być obsługiwane jedną ręką i pochodzą z różnych rozszerzeń dla różnych celów czyszczenia. Są one w większości przypadków zasilane przez wbudowane baterie i dlatego nie ma problemu z plątaniną kabli.

6. Robot

Ostatnia kategoria jest dla tych, którzy nie lubią odkurzać, ale nadal chcą maszyny do czyszczenia domu. Maszyny te mogą pracować automatycznie w oparciu o instrukcje pozostawione na aplikacji mobilnej. Maszyny te mają przenośną konstrukcję z czujnikami wszędzie, aby pomóc im manewrować po pokojach. Po zakończeniu zaprogramowanego czyszczenia, odkurzacz wraca do stacji dokującej, aby naładować się przed kolejną sesją.

Wybór właściwego odkurzacza

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego odkurzacza.

Podłoga

Ważnym czynnikiem jest rodzaj podłogi w Twoim domu. Większość indyjskich domów ma płytki lub marmurową podłogę, a wszechstronność i moc odkurzaczy kanistrowych jest powodem, dla którego powinieneś je wybrać. Jeśli masz kombinację gołych podłóg i dywanów, pamiętaj, aby wybrać model, który może pochwalić się takimi funkcjami, jak regulacja rolki szczotki, regulacja wysokości i kontrola ssania do czyszczenia zasłon i innych delikatnych tkanin.

Poziomy

Osoby mieszkające w domach dwupoziomowych lub wielopoziomowych powinny zdecydować się na przenośne bezprzewodowe odkurzacze kijowe. Są lekkie, można je łatwo przenosić między piętrami, a podtrzymanie bateryjne oznacza, że nie zawsze trzeba być blisko gniazdka elektrycznego.

Odkurzanie

Jeśli zamiast ręcznego odkurzania wolisz odkurzać nagromadzony kurz z powierzchni, będziesz potrzebować ręcznego odkurzacza z różnymi akcesoriami. Te małe urządzenia mogą pomóc w czyszczeniu trudno dostępnych zakamarków i szczelin w Twoim domu, a nawet samochodzie.

Alergie

Jeśli masz w rodzinie członków uczulonych na kurz, sprawdź, czy odkurzacz, który planujesz kupić, ma filtr HEPA. Te zasadniczo wychwytują drobne cząstki stałe, dzięki czemu wydalane powietrze jest czystsze niż to, które zostało zassane do odkurzacza.

Worek a bezworkowy

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wybrać maszynę z workiem czy bez. Podczas gdy ogólna wydajność pozostaje taka sama, oba modele mają swoje wady i zalety. W przypadku worka, kurz zbiera się w woreczku, który można łatwo wyrzucić lub wyczyścić. Jednak, podobnie jak w przypadku filtrów HEPA, również te worki wymagają okresowej wymiany, co zwiększa ogólny koszt. W modelach bezworkowych nie ma takiego dodatkowego kosztu, ale trzeba będzie zachować szczególną ostrożność przy opróżnianiu pojemnika z kurzem.

Poziom hałasu

Niektóre odkurzacze z silnymi silnikami ssącymi mogą być nieprzyjemnie głośne. Upewnij się, że przed zakupem otrzymasz wersję demonstracyjną, aby nie doznać szoku, gdy rozpakujesz urządzenie i użyjesz go po raz pierwszy w domu.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik upraszcza wiele żargonów i terminologii związanych z odkurzaczami i pomoże Ci dokonać świadomego wyboru.

Zobacz więcej informacji na stronie https://prawy.pl/115128-gdzie-kupic-odkurzacz-bezprzewodowy-dyson-cyclone-v10-absolute-i-dlaczego-warto/