Sklep rowery.pl ma długi staż w branży rowerowej. Osoby, które zarządzają sklepem mają spore doświadczenie, nad wyraz dobrze znają się na jednośladach oraz jest to zwyczajnie ich zamiłowanie. Dzięki temu mogą spełniać wszystkie wymagania klientów. Początkowo sklep rowerowy funkcjonował tylko stacjonarnie, kolejno natomiast eksperci wywnioskowali, że chcą się podzielić własną ofertą i wiedzą również w Internecie.

Każdy, kto tylko chce kupić dobry jednoślad i podzespoły do niego, musi w takim razie przemyśleć zrobienie zakupów w tym miejscu. Marka działająca od początku lat 90. rozwija się dynamicznie, wobec czego dobór jest de facto spory. Prowadzący sklep mają świadomość tego, jak znaczące jest to, żeby wybierać dla siebie odpowiedni typ jednośladu i są świadome, co zasugerować klientom, aby dobrali dla siebie najlepszy model.

Zwłaszcza że od producentów ciągle dostają kolejne propozycje. Mając świadomość tego, że każdy z klientów ma własne upodobania, do każdego z klientów podchodzą indywidualnie. Kiedy tylko ktoś ma jakieś zapytania, może spodziewać się, że szybko będzie mu udzielana odpowiedź. Punkt sprzedaży otrzymał certyfikat dbałości o prawa konsumentów nie bez powodu. Opłaca się wobec tego przyglądać się temu, co jest tutaj proponowane. Bogaty katalog obejmuje: rowery dziecięce, rowery męskie, rowery damskie, rowery wyczynowe, rowery szosowe oraz rowery elektryczne.

W podkategorii akcesoria znajdują się: dodatki do roweru, odzież rowerową i ochronną, chemię rowerową, liczniki rowerowe, narzędzia rowerowe, oświetlenie rowerowe a także zapięcia i zabezpieczenia rowerowe. Ogumienie obejmuje: opony rowerowe, dętki rowerowe oraz łyżki do opon rowerowych. Po zrobieniu zakupów realizacja zamówień potrwa najczęściej 24 godziny, od otrzymania potwierdzenia płatności. Jeżeli w opisie produktu będzie znajdować się wyrażenie „na zamówienie”, to znaczy, że wyrób nie znajduje się w stanach magazynowych. Przed składaniem należy wtedy nawiązać wcześniejszy kontakt.