Jakikolwiek DJ musi się charakteryzować znajomością muzyki. W wielu przypadkach bywa tak, iż obeznani Dj’e są po skończonych szkołach muzycznych. To jest tutaj wybitnie istotne oraz powszechnie stosowane. Nie powinno to akurat nikogo zadziwiać ani nikogo zaskakiwać. Mamy prawo oznajmić, iż to jest zauważane na każdym kroku. Taka so oba jakkolwiek zajmuje się tworzeniem muzyki i jej graniem. Dzięki temu nie ma mowy o jakichkolwiek brakach w muzyce. Nie chodzi nam tutaj o znajomość historii muzyki i o inne tego rodzaju aspekty. Raczej jesteśmy w stanie oznajmić, iż chodzi nam o elementy, jakie tu są bardzo istotne i nadzwyczaj powszechne. Można ogłosić, że bez tego ani rusz.

Znajomość muzyki to już nie cecha, a poniekąd wymóg oraz reguła. Każdy, kto tworzy musi posiadać miarodajne doświadczenie i pewne pokłady wiedzy na ten temat – tak, jak Dj na wesele Śląsk. To jest wybitnie istotne i powszechnie użytkowane. Bez tego jakkolwiek nie da się tu normalnie oraz słusznie funkcjonować. Jest to widoczne na każdym korku i nie mamy co od tego jakichkolwiek niepewności. Tworzenie piosenek i utworów muzycznych leży także w kwestii Dj’a. niezmiernie często bywa tak, iż on tworzy wyłącznie podkład muzyczny DJ’e poniekąd nie śpiewają. To widać nawet na fachowej arenie muzycznej.

Niejednokrotnie spostrzegamy, że DJ wyłącznie gra i występuje w teledyskach. Nie ma mowy o śpiewaniu oraz wydobywani z siebie głosu. Tak to już jest i nic na to nie poradzimy. Możemy oznajmić, że jest to powszechnie i bardzo nieraz zauważane. Widzimy w takiej terminologii, że tworzenie piosenek to nic innego jak nadzwyczaj istotny oraz powszechny termin. Dzięki temu możemy oznajmić, że jednakże śpiewanie DJ zostawia dla fachowego wokalisty lub ewentualnie wokalistki. Nie oznacza to jednak, iż dla takiej osoby są gratulacje i laury. Istotnie wokal jest ważny, ale nie tak nadzwyczaj w jaki sposób tutaj utwór mi podkład muzyczny. To on nadaje sens całej muzyce u piosence. Jest to niezwykle istotne i powszechnie użytkowane w świecie muzycznym. Co od tego z pewnością nie mamy jakichkolwiek niepewności ani innych tego typu zastrzeżeń.