Mówiąc o sprzętach mamy na myśli asortyment niesłychanie przydatny, a w wielu przypadkach nawet nieodzowny. Dzieje się tak, wskutek tego, że meble to oprzyrządowania, jakie są w całości przeznaczone do wyposażenia wszelkich wnętrz mieszkalnych, urzędów, czy też innych lokali o zakresie publicznym i użytkowym. Meble nie są stałym wyposażeniem wnętrz, co sprawia, że mówimy o nich, jako o ruchomościach.

Wolno ogłosić, że detalami stałymi pomieszczenie są na przykład schody czy również boazeria, z kolei meble wolno przesuwać, właśnie dlatego również oznaczamy się, jako ruchomości. W dzisiejszych czasach produkowane meble są profesjonalnie dopracowane pod każdym względem. Mają nie tylko funkcjonalne walory, jednakowoż także te o cechach ozdobnych oraz reprezentacyjnych. Sprzęty meblowe, które dzisiaj są fabrykowane można podzielić ze względu na szereg różnych kryteriów. Wolno, wobec tego podzielić je na te służące do pracy, czy również spożywania posiłków, a także do odpoczynku. Dodatkowo istnieją także meble uzupełniające, pomocniczce oraz wielofunkcyjne. Dzisiaj meble odnajdziemy w każdym lokalu, biurze oraz mieszkaniu.

Na rynku sprzęty meblowe są niezmiernie istotnym detalem, który to ma każdy właściciel mieszkania lub ewentualnie również biura. Ewidentnie meble to nie tylko pojedynczy asortyment, co powoduje, że możemy zakupić znakomitej, jakości komplety. Na rynku meblowym pracuje dzisiaj niezmiernie dużo pojęć, jakie to są nieodłącznie powiązane z meblami. Pierwszym takim zrozumieniem jest układ mebli. W tej kategorii rozumiemy, w następstwie tego zbiór mebli, które to mają taką samą formę plastyczną.

Dodatkowo ich konstrukcja jest także identyczna, przez co możemy je łączyć oraz zestawiać. Takie meble łatwo można samodzielnie montować. Innym pojęciem jest komplet mebli. W pewnych sytuacjach mówimy tutaj o garniturze mebli, czyli o takich produktach, jakie to mają analogiczne przeznaczenie oraz funkcje. W tego rodzaju komplecie znajdziemy meble kuchenne, salonowe, czy także te, jakie są przeznaczone do pokoju dziecięcego. Należałoby nadmienić również o meblach lokalnych, jakie charakteryzują się elementami kultury istniejącej na danym obszarze. Pośród nich najpopularniejsze są meble wiejskie oraz rustykalne.