Wizytówki żeby nie uległy uszkodzeniu powinny być trzymane w szczególnych opakowaniach do wizytówek. Można je nabyć w dowolnym punkcie sprzedaży z artykułami ozdobnym i lub ewentualnie papierniczymi. Niekiedy firma pozwala sobie na to że swoim pracobiorcom daje w prezencie wizytowniki jeżeli naprawdę mają oni do czynienia z wieloma konsumentami. Zapakowanie powoduje że wizytówki nie niszczą się tak niesłychanie i równolegle wygląda to bardzo biznesowo. Te opakowania to z reguły metalowe wizytowniki które umieją pomieścić nawet do kilkudziesięciu wizytówek naraz. Są lekkie i mieszczą się w jakiejkolwiek torebce bądź portfelu – wypróbuj wizytownik. Noszą je zarówno mężczyźni jak oraz kobiety. Im większa jednostka gospodarcza, tym wizytownik jest o wiele bardziej profesjonalny oraz praktyczny.

Wizytówki są głównie po to aby je rozdawać wszystkim zaciekawionym. Wskutek tego wszędzie tam gdzie jest to możliwe, czyni się takie działania. Nawet nieraz politycy dzielą się swoimi wizytówkami, albowiem w ten sposób są lepiej zapamiętani. Rozdawanie ma również na celu przypomnienie o sobie po dłuższym czasie i zawarcie nowych kontraktów.

Gdyby nie wizytówka, wypada by było zapisywać wszelkie dane do notesu co jest niemożliwe przy obszernej ilości zawieranych kontaktów. Najwięcej wizytówek rozdaje się tam gdzie rozmowy biznesowe czy towarzyskie mają wielkie znaczenie dla wszystkich. Nawet czasami osoby fizyczne posiadają swoje prywatne wizytówki do rozdania. Można je również okazać swoim znajomym i przyjaciołom. Wizytówki biznesowe to takie formy wizytówek jakie przedstawiają aktywność gospodarczą.

Poznać je wolno głównie po nazwie tudzież można je także odróżnić od innych poprzez wygląd. Takie wizytówki są z reguły robione metodą droższą która zezwala na wykwintny wygląd takiej wizytówki. Jeżeli korporacja jest kolosalna, to jej przedstawiciele mają swoje, żeby konsumenci wiedzieli do kogo się zwrócić w danej sprawie. Design wizytówek biznesowych można zobaczyć w Internecie na witrynach pokazowych. Tym samym daje się gotowy wzór dla tych którzy dopiero co założyli jednostkę i nie mają żadnego pomysłu na własne wizytówki. Te dla korporacji kosztują więcej tudzież są o dużo bardziej przejrzyste oraz tak zaadaptowane żeby budziły podziw i swobodnie były rozpoznawalne.