Navegado: tradycyjne chilijskie wino, nazywane jako wino żeglarskie. Zyskuje sławę wszędzie. W związku z tym także przepisu na jego wykonanie nie mogło zabraknąć w serwisie Tragos Del Mundo. Są albowiem w tym miejscu przedstawione smaczne alkohole znane na całym świecie.

Chilijska receptura wina, z jaką można się obeznać pod adresem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ faktycznie przekonuje do tego, by bliżej zainteresować się takim pysznym trunkiem. Trzeba natomiast mieć na uwadze to, że jest to wino grzane, więc optymalnie będzie pić je w okresie jesieni i zimy. W pochmurne oraz chłodne dni wino żeglarskie poprawi nastrój. Można kosztować go w samotności, z partnerem albo w gronie przyjaciół. Tak naprawdę, na przygotowanie takiego wina można znaleźć kilka receptur. Szczególnie popularny jest taki, do jakiego dodaje się kojarzące się ze świętami składniki. I to właśnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia jest to z chęcią wypijany trunek.

Oczywiście, przyprawy można wybierać indywidualnie, wprost do posiadanych gustów. Nietuzinkowość tego napoju polega właśnie na tym, że nie ma wyłącznej, potwierdzonej receptury, jeśli chodzi o jego przygotowanie. I o tym właśnie przekonuje twórca portalu Tragos Del Mundo. Jeśli już internauta raz przygotuje Navegado, to zagwarantowane jest, że będzie chciał robić eksperymenty nadal z tym, w jaki sposób można urozmaicać jego posmak. Do takiego napoju z winem można tak naprawdę dodawać to, na co ma się ochotę. Nie bez znaczenia pozostaje natomiast to, by nie pominąć pięciu najważniejszych elementów: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru.

Najczęściej do zrobienia Navegado wykorzystuje się młode wina z owoców, jakimi są Merlot albo Syrah. Wśród dodatków, jakie można dodać do niecodziennie wykonywanego wina wymienić można takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, listki czerwonej róży. Niektóre osoby dodają również cząstki jabłek lub gruszki. Wino idealnie będzie smakowało, o ile cukier zastępuje się miodem albo likierem pomarańczowym Contreau. To zaakcentuje znacznie bardziej smak luksusowego trunku. Interesującym sposobem na przygotowanie trunku grzanego z użyciem przypraw jest to, żeby najpierw zamieścić je w dyfuzorze do herbat, aby nie trzeba było przejmować się o ich dalsze odcedzenie.