Dyscypliną życia która jest pewno najbardziej zaciekawiona wykorzystaniem wszelkiego typu oryginalnych technologii jest dziedzina biznesu. To tam, w jakim miejscu celem pracy jest uzyskanie jak najogromniejszej wydajności i jak największych zysków w danym i ściśle określonym czasie, sięga się z zapałem po wszystko, co jedynie to umożliwia oraz daje dominację nad konkurencją. Tak jak w czasach wojny, armia jest elementem napędowym do wynajdywania nowych technologii, tak w czasach pokoju tę rolę pełnią przedsiębiorstwa.

Każda technologia może być dla nich użyteczna, jeżeli jedynie przyczynia się do polepszenia pracy oraz wyników – na przykład obróbka cnc ostrowiec świętokrzyski. Dzieje się tak od wielu dziesiątek i setek lat, jednakowoż w najwyższym stopniu widoczne jest to oczywiście w ostatnich latach, gdy rozwój technologiczny stał się zdecydowanie o wiele bardziej intensywny. Już pierwsze komórki przyczyniły się do tego, iż dziedzina biznesu zaczęła funkcjonować sprawniej.

Istną rewolucją było wprowadzenie na masową skalę telefonii komórkowej, jaka umożliwiła to co jest niezmiernie ważne w prowadzeniu firmy, inaczej przekazywanie informacji i komunikację z dowolnym w jakiejkolwiek chwili oraz każdym miejscu. A kolejną rewolucyjną zmianą było zastosowanie na szeroką skalę, w niemalże każdym miejscu komputerów oraz w głównej mierze rozpowszechnienie internetu. Te rzeczy wpisały biznes na gruntownie nową płaszczyznę działania.