Tworzenie nowoczesnych tkanin oraz przeróżnych materiałów to dziś niezmiernie istotne zadanie, w którym wyspecjalizowały się wskazane przedsiębiorstwa. Przesłanie wykorzystanego materiału jest kolosalne, w związku z tym materiałoznawcy mają ręce pełne roboty. Aktualnie wyjątkowo ważne są wszystkie działania, to naturalnie dzięki jakim rozwijają się tkaniny techniczne, masowo wykorzystywane w przemyśle. Trudno wyobrazić sobie postęp w dyscyplinie chociażby motoryzacji, bez porządnego zaangażowania zawodowców od tworzenia oryginalnych oraz udoskonalania legendarnych już materiałów. Nie zawsze niemniej jednak newralgiczne jest użytkowanie danych materiałów w przemyśle – niektóre popularne materiały jak filc stosowane są z powodzeniem zarówno w codziennych domowych sprawunkach jak i choćby projektowaniu torebek. Różnego rodzaju włókniny coraz częściej spotkać można też w sprzęcie oraz ubraniu typowo sportowym – wypróbuj Drecotton.

Godnie dobrana najwyższej klasy włóknina może pomóc zmniejszyć opór wody bądź podnieść termoizolację stroju. Badania nad takimi drobnymi wynalazkami trwają cały czas. Dzisiejszy przemysł jest tak zaawansowany w dużej mierze dzięki wykorzystaniu nowoczesnych tkanin i materiałów, jakich jeszcze kilka dekad temu nie planowano nawet w najśmielszych chemicznych wizjach. Zaawansowana chemia oraz duże nakłady na rozwój zagwarantowały pojawienie się wielu innowacyjnych materiałów, które wypierają starsze bądź też mniej funkcjonalne albo kosztowniejsze.

Współczesne oraz śmiałe w swojej strukturze czy składzie włókniny nie od dzisiaj zmieniają rzeczywistość fachowych sportsmenów. Federacje mogące zezwolić sobie na wyposażenie własnych sportowców w kosztowne i pionierskie ubrania czy akcesoria, nie zastanawiają się ani chwili, posiadając świadomość, że nieco lepsza włóknina w stroju pływaka to choćby minimalne parę setnych sekundy dominacji nad rywalami na jednej długości basenu. Także motoryzacja rozwinęła się w ogromnej mierze wykorzystując tkaniny techniczne o wiele podwyższające komfort wykończenia wnętrza pojazdów. Z kolei filc pomimo swoich ograniczonych możliwości własną drugą młodość przeżywa w modzie. Stare i niemodne tkaniny jeszcze raz wracają do łask.