Opisy kamer termowizyjnych, wyznaczonych do mierzenia gorączki wyznaczone są na stronie internetowej stacjonarne.pl. W efekcie, osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się, co wpływa na poziom przeprowadzonych odczytów jak i niezawodność wykrywania osób z symptomami gorączki. Na pewno trzeba nakierować uwagę na adekwatną jakość detektora podczerwieni. Im jest ona większa, tym lepiej.

Czułość termiczna powinna być jak najwyższa, co pozwoli wykrywać już minimalne zmiany temperatury. Każdorazowo teleobiektyw kamery powinien być dostosowany do uwarunkowań pomiaru. Teleskopowy obiektyw wyzanczony jest do odczytów z dalszych odległości, tymczasem średni można wykorzystać dla odczytów wykonywanych w środku obiektów. Trzeba także nakierować akcent na stosowne zachowanie przerw w trakcie wykonywanych odczytów. Powinny albowiem być utrzymane proporcje uzupełnienia zapisu termowizyjnego przez twarz osoby poddawanej badaniu.

Dodatkowo, zagwarantowane powinny być: adekwatnie dobrane parametry emisji, jak i niezakłócone okoliczności pracy dla kamery. Znaczy to, że w otoczeniu nie może być zbytnio sporych wahań temperaturowych. Medyczna kamera termowizyjna muszą być także do wykonywanych pomiarów adekwatnie opracowane. Chodzi tutaj o rozgrzanie czytnika przez przynajmniej kwadrans, zapewnienie trwałego montowania ale też idealnego punktu kalibracji.

Opłaca się wobec tego zaznajomić się z wiadomościami zamieszczonymi na stronie tematycznej, żeby dowiadywać się, który typ dobrać oraz jak go obsłużyć, aby dał jak najlepsze rezultaty. Nie da się zaprzeczyć, że innowacyjny osprzęt pomiarowy do wykrywania stanu gorączkowego jest potrzebny. Szczególnie, gdy może występować zagrożenie epidemią. Na witrynie są cztery wiodące komplety: monitoring termowizyjny do wykrycia osób z podwyższoną temperaturą ATM – T5, znajdująca zastosowanie w przemyśle kamera termowizyjna z wymiennymi obiektywami Pl45i, medyczna kamera termowizyjna Workswell MEDICAS jak i stacjonarna kamera termowizyjna XI400.