Współcześnie przemysł syntetyczny rozpowszechniony jest nieomalże na całym świecie. Każdy człowiek na co dzień ma bezpośrednią styczność z rozmaitymi związkami chemicznymi. Natomiast człowiek z chemią przemysłową ma styczność tylko w niektórych sytuacjach. Chemia przemysłowa specjalizuje się w produkcji między innymi tworzyw sztucznych, lakierów, detergentów i wielu innych tego typu rzeczy. Ma ona prostolinijny wpływ na miejsca, w których zostały te wszelkie produkty chemii fabrycznej wykorzystane. Też do tego typu chemii wolno zakwalifikować wszelkiego rodzaju kleje, artykuły zapachowe itp.

Przemysł chemiczny rozwinął się to właśnie dzięki gigantycznej wiedzy chemików, jacy eksperymentują i tworzą różnorodne artykuły zaliczane do chemii przemysłowej. Wolno wyróżnić także przetwórstwo chemiczne, które absorbuje się jedynie przetwarzaniem, obróbką i przeróbką przez mieszanie przeróżnych chemikaliów – przetestuj tabletki do szamba – bioarcus.pl. Samo zaś przetwórstwo chemiczne ich nie produkuje. Tak, w związku z tym dzięki chemii przemysłowej mamy również różnego typu preparaty czyszczące. Granulaty są też zaliczane do towarów następujących w chemii przemysłowej. Granulaty są to mieszanki substancji zarówno leczniczych jak również pomocniczych. na ogół uformułowane są one w jednakowej wielkości grudki o rozmaitym kształcie. Co poniektóre rodzaje granulatów mogą posiadać powłokę ochronną. Znalazły one swoje przeznaczenie w przemyśle w postaci leków, jakie służą do użytku zewnętrznego bądź też wewnętrznego. Granulaty zaliczane są również do półproduktów, jakie wspomagają produkcję tabletek.

Również w przemyśle spożywczym niektóre słodycze przypominają granulaty. Jakikolwiek granulat, jaki przybiera figura leku może być przez człowieka dawkowany zgodnie z zaleceniami lekarzy. Granulaty mogą przybierać postacie pomiędzy innymi: tabletek, fiolek, saszetek, kapsułek itp. Granulaty do użytkowania zewnętrznego przybierają kreacja między innymi zawiesiny lub też też roztworu. Granulaty w postaci kapsułek czy także tabletek są wygodniejsze do ich użytkowania niż te w proszkach czy również w saszetkach.