Wyruszając na urlop nadzwyczaj nas intryguje to, w jakim miejscu będziemy nocować. Nie zawsze zdążamy na czas odkryć porządny hotel z małym cennikiem usług. Nie zawsze udaje się odnaleźć komfortowy, tani pokój. Niesłychanie ciężko w szczycie sezonu narciarskiego jest odnaleźć pensjonat opowiadający naszym potrzebom, wskutek tego powinniśmy uprzednio pomyśleć o jakimś noclegu tak, by ten czas spędzony na nartach był błogim odpoczynkiem, a nie ciągłym poszukiwaniem lepszego miejsca na nocleg. Hotel w górach powinien stać blisko stoku, abyśmy nie musieli jeszcze dojeżdżać na stok parę kilometrów oraz męczyć się z nartami oraz kijkami – wypróbuj Sylwester Kościelisko. Nikt tego nie pragnie. Wygoda kosztuje, jednakże o wiele bardziej opłaca się głównie w górach, w jakim miejscu przecież sezon przypada na środek zimy, w jakim miejscu leży gruba warstwa śniegu oraz jest zimno.

W owym czasie myślimy jedynie o tym, żeby pojeździć na nartach i oddawać się wielogodzinnemu białemu szaleństwu. Zmordowani przyjdziemy do hotelu, w jakim miejscu posiłki będą na nas czekać. Tak powinny wyglądać ferie i zimowe szaleństwo. Większa część z nas, jaka nie adoruje wylegiwać się na nadmorskiej plaży, jedzie w góry. W czasie takich górskich eskapad nie musimy wyłącznie wędrować po górach, wolno też zwiedzać miejscowe muzea i zamki oraz inne lokalne ciekawostki. W czasie wypadów w góry trzeba też gdzieś przenocować. W znacznej większości odpada namiot, albowiem jest niewygodny i nie zawsze możemy rozłożyć go w miejscu, w jakim akurat chcemy. Odpowiedniej wybrać górskie schronisko, chociaż to ma, oczywiście, drogie pożywienie, bądź też jakiś hotel bądź też pensjonat w okolicy. Nie zawsze dysponujemy czasem, w którym udałoby się nam odszukać uroczy górski hotel. Mimo to należałoby się pomęczyć i poszukać.

Mamy prawo przenocować na przykład w cudownie odnowionym zamku lub ewentualnie w dworku dostosowanym do pragnień hotelu. Taki nocleg jest pełen wdzięku. Może okazać się na przykład, że na zamku chodzi zjawa, jaka nocami straszy gości hotelowych. Takie wczasy są w stanie być nie lada atrakcją, zwłaszcza że w starych obiektach najczęściej coś skrzypi bądź też są lekkie przeciągi. Jesteśmy w stanie posiadać gęsią skórkę nawet, gdy jesteśmy największymi sceptykami duchów.