Wypalanie papierosów to bardzo ogólne zjawisko, które to kłopotliwe obserwuje się coraz to częściej nie tylko pośród ludzi dorosłych lub starszych, ale niestety wśród ludzi młodych i co najgorsze – coraz to młodszych. Rozpoczynanie palenia dla każdego wydaje się wyłącznie przygodą, wyłącznie próbą, aby ujrzeć jak to smakuje oraz że jest to de facto obrzydliwe, niezdrowe i szkodliwe. To przykre z doświadczenia wiemy, że człowiek jest w stanie przyzwyczaić się niemal do wszystkiego, zatem nie ma on pokaźniejszych problemów również z papierosami. Są ludzie o silnej woli i silnym organizmie ludzkim, którzy oczywiście nie wpadną w nałóg, umieją się kontrolować oraz zauważą, iż coś się dzieje niedobrego w porę. To kłopotliwe większa część z nas nie ma takiej silnej woli i papierosy potrafią zawładnąć nimi nadzwyczaj szybko, wywołując szkodliwe działanie na ich zdrowie a także portfel, albowiem nie należy to do tanich „przyjemności”.

Każdy rozpoczyna palenie prawie tak samo, pod namową kogoś, pragnie tylko spróbować, jednakowoż porządnie jest się zastanowić, bo nie ma co igrać z ogniem. Wskutek tego my polecamy zdrową alternatywę – e papieros części. Zdrowie jest jednym z bardzo dobrych darów, jakie zostały nam proponowane, jakkolwiek nie jest ono wiecznie, skutkiem tego o zdrowie powinniśmy dbać przede wszystkim. To smutne mimo usilnych prób różnych korporacji czy reklam, kampanii społecznych, dbanie o zdrowie pod żadnym pozorem dużo się nie powiększyło, bowiem ludzie nie przywiązują wagi do czegoś, co mają.

Lubi się coś, a w tym również zdrowie, które dopiero gdy się straci, wydaje się mieć dowolną wartość. To smutne takie myślenie czy nawet nie myślenie, bo tu myślenia wręcz brak, takie nastawienie jest zwykle obserwowane, a jedyna figura, jaką najczęściej można winić za późniejsze ewentualne problemy jakie pojawiają się na drodze zdrowia, to nasza idealna jednostka. To z reguły my jesteśmy winni temu, iż jakieś przeszkody napotykane są przez nasze zdrowie, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy bądź najzwyczajniej w świecie nie chcemy sobie zdawać sprawy, że działamy na jego szkodę. Zdrowie może być dla nas najistotniejsze, niemniej jednak niestety nie jest i niewiele wskazuje na to, by w przyszłości coś miało się przekształcić na lepsze…