Wielu z nas zapewne fantazjowało sobie od czasu do czasu, żeby wybrać się do Francji i zwiedzić Paryż. Dzisiaj jednak jest to bez kłopotu dla nas udostępnione, mamy szansę tam się wybrać w niezmiernie prędkim czasie za pomocą samolotów. Jednak również i samochodem niesłychanie błyskawicznie możemy się tam dostać. Należałoby jednak wiedzieć, przed wyjazdem, co trochę na temat atrakcji krajoznawczych. Do nich możemy zakwalifikować chociażby fakt, że Francja jest aktualnie stolicą światowej kultury, a wynik tego jest taki, że ma ona liczne kabarety, duże rewie, liczne teatrzyki rewiowe. Także ważna tam okazuje się być moda, wobec tego powstają tam przeróżne salony mody, które skupiają się na oryginalnych trendach.
Turystyka od lat cieszy się dużą popularnością. Do jej rozkwitu niezwykle przyczyniły się nowoczesne środki transportu. Znacznie szybsze niż dawniej są samochody, biura podróży mają pożyteczne autokary, dużo zmian wniosło też pojawienie się samolotów. Współcześnie dzięki tanim liniom lotniczym ma okazję podróżować już praktycznie każdy. Spośród najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, najogromniejsza popularnością cieszy się Europa, a głównie Francja. Kraj słynie ze imponujących zabytków, walorów kulturowych oraz przyrodniczych, kolorowej historii oraz interesującej kultury. Tobie, którzy decydują się odwiedzić ten kraj, z reguły pragną zobaczyć Paryż.

Miasto jest nie wyłącznie stolicą administracyjną kraju. Dla wielu ludzi to właściwie miasto-symbol. Paryż uznawany jest za powszechną stolicę mody, artystów, ewolucji, a przy tym jest najbardziej romantycznym miastem na świecie. W Paryżu dużo jest interesujących zabytków i miejsc godnych zobaczenia. Z pewnością będąc w Paryżu, nie można ominąć Wieży Eiffela, Pól Elizejskich i Łuku Triumfalnego. Z muzeów najistotniejszy jest zabytkowy Luwr z futurystyczną piramidą umieszczoną tuż przy wejściu. Bez żadnego ale też należy obejrzeć dzielnicę łacińską. Są na niej nie tylko interesujące budynki. Wolno także przy okazji zobaczyć jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, Sorbonę.