Widok z lotu ptaka napawa dużą grupę ludzi. Pejzaże w trakcie pracy na wysokościach nie są jednak najistotniejsze. Dla ludzi z pasją takie krajobrazy zdołają się podobać. Pomimo tego ludzie, którzy pracują na wysokościach mają nieco inne preferencje. Dla nich liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i fakt, by dotrzeć w całości na dół bez utraty wigoru lub ewentualnie bez innych przygód. Istotne jest również to ,by wykonać pracę do końca. Właśnie dlatego mycie witryn na wysokości w mieście Warszawa są tak poważane oraz szanowane. Są również bardzo trudne, w następstwie tego nie każdy może pochwalić się, iż pracuje w korporacji, jaka świadczy usługi wykonywane kilkanaście lub też nawet paręset metrów nad ziemią. To zależy od zlecenia oraz od tego, jakie prace należy zrealizować i gdzie. Najczęściej takie prace dotyczą ogromnych obiektów, które potrzebują ulepszenia.

Nieraz także konstrukcje potrzebują pewnej korekty. Nie opłaca się rozstawiać dźwigu, skutkiem tego angażuje się szczególne korporacje mające sprzęt, jakie zajmą się wszystkim oraz zademonstrują, jak powinno się uwzględniać tego typu prace. Na wysokościach niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. W następstwie tego należałoby zaangażować jednostkę, jaka przystępuje do wszystkich prac na wysokości wybitnie rozważnie i przede wszystkim z odpowiednim zabezpieczeniem. Tu prace wysokościowe to nie drobnostka. Brak zabezpieczeń nawet nie wstępuje w grę. Wszystko musi pozostać odpowiednio wykonane, żeby takie prace zdołały zostać należycie wykonane. Przeważnie zabezpieczeniami są właściwe liny oraz uprzęże. Do tego należałoby dołączyć kaski i strój, jaki chroni.

Naturalnie, najważniejsza jest asekuracja, jaka pomiędzy pracownikami jest cały czas widoczna. To właśnie dzięki takiej asekuracji wielu ludzi zostało już ocalonych. Jednostka gwarantuje sprzęt oraz pokazuje, jak egzekwować pracę. Mimo to to człowiek musi cały czas się pilnować. Głównie, kiedy jest on kilkaset metrów nad ziemią oraz musi myśleć nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o tym ,aby zrealizować wyznaczone zadanie. To nie jest pod żadnym pozorem takie bezproblemowe, jak mogłoby się wydawać. Sporo osób zostałoby najzwyczajniej w świecie sparaliżowanych w trakcie samego wchodzenia na miejsce pracy.