Kawa wytwarzana oraz przede wszystkim hodowana jest w przeróżnych państwach. Ażeby dopuszczalne było wyprodukowanie ziaren kawy w położeniu, w jakim chcemy założyć plantację musi być odpowiednio ciepło, musi być należyta wilgotność. Większość kawy produkowana jest w Ameryce Południowej oraz Azji. Drobne ilości w Afryce. Bez wątpienia do najogromniejszych wytwórców kwalifikuje się Brazylię. Stamtąd na rynek ogólnoświatowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to w gruncie rzeczy niezwykle dużo. To nieomalże trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na sektor światowy. Drugim co do wymiarów wytwórcą jest Wietnam a zaraz za nim plasuje się Indonezja. I to naturalnie z tych krajów kawa jest zdecydowanie perfekcyjna. Wiele osób kupując w sklepach kawę zwraca uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii.

To oczywiście rynek kawy dostarcza tym państwom milionowe przychody. A hodowla kawy wcale nie jest rzeczą prostą, zobacz kawa ziarnista Rwanda. Każdy fanatyk tego rozbrajającego napoju powinien to wiedzieć.

Niezmiernie wiele osób twierdzi – w pewnych momentach nieco przekornie, iż żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Sporo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa obejmuje kofeinę w następstwie tego rzeczywiście pobudza nas do życia, sprawia, że organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, że sprawia ona, że nasza idealna pamięć jest poprawniejsza, sądzimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wypicie filiżanki kawy poprawia naszą idealną koncentrację. Skutkiem tego również czasami w ciągu dnia powinniśmy taką właśnie kawę wypić.

Musimy jednak uważać na jej ilość. Nie jesteśmy w stanie pić nadmiernie wiele kawy. Musimy tego pilnować. Idealną ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to nasz organizm oraz aktywuje spalanie kalorii. Badania dowodzą również, iż regularne picie kawy zmniejsza niebezpieczeństwo zachorowania na co poniektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. Niejednokrotnie możemy też odnotować, że po napiciu się kawy – dość mocnej znikają bóle, a zwłaszcza ból głowy. W pewnych sytuacjach właśnie kawa działa porządniej oraz prędzej niż leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, która zawarta jest w tym napoju.