Istnieje dużo sposobów na wyjazd turystyczny. Bez ustanku legendarne są wakacje organizowane przez biura podróży. Choć w minionych czasach punkty takie cieszą się złą reputacją, to nie każda agencja zajmująca się ekspediowaniem konsumentów na urlop ma w swojej historii „czarne karty”. Biuro takie zajmie się praktycznie wszystkimi kwestiami, co zdecydowanie uprości nam taki wyjazd. To w interesie biura jest uregulowanie wszystkich spraw organizacyjnych. Nam przyjdzie tylko spakować się i dojechać do portu powietrznego, lub też innego miejsca wskazanego przez agencję, gdzie zostanie podstawiony autobus. W korporacji gestii będzie zagwarantowanie nam posiłków na czas pobytu, a także zorganizowanie nam zameldowania.

Biuro podróży zapewni nam też bezpieczny powrót do mieszkania. Winno także się zająć takimi kwestiami, jak nasze zabezpieczenie, w razie gdybyśmy doświadczyli jakiegoś niepożądanego wypadku losowego. Czasem firma może nam także wynająć przewodnika, jaki zna dane miejsce, do jakiego się wybieramy, czy również może być stworzonym przez nas tłumaczem – rekomendujemy także serwis gruzja praktyczne informacje. Ostatnimi czasy można podsłuchać o podróżowaniu autostopem. Śmiałkowie takiego przedsięwzięcia definiują sobie, do jakiego miejsca chcą się dostać, możliwie niewysokim wydatkiem. Liczą się z dokuczliwościami, jakie przyjdzie im znosić w czasie takiego wypadu. W pewnych momentach ich środki pieniężne są skromne, a innym wspólnie nie narzekają na brak gotówki. Jednakże nie zasobność stworzonego przez nas portfela jest przyczyną tego typu podróżowania. Niektórzy po prostu lubią takie wyzwania.

Autostopowicza możemy niejako nazwać ekstremalnym turystą, jaki pakuje swoje rzeczy oraz wychodzi na ulicę, gdzie zdany jest wyłącznie na życzliwość kierowców. Nieraz trafi mu się kurs w fotelu samochodu, innym wspólnie podróżuje na pace, a czasami musi zdać się na własne nogi. To, czy kierowca przewiezie osobę za darmo, czy także zażyczy sobie drobnej kwoty zależy od natury takiego człowieka. W pewnych sytuacjach taki autostopowicz sam odpali za podwiezienie parę groszy uczynnemu kierowcy. Fundamentalnym atrybutem takiego turysty ma obowiązek być namiot, bo gdzieś taka osoba musi przenocować. Powiadamy tu o tak oznaczanym nocowaniu na dziko.