Dzisiaj, pomimo tego, iż na rynku będziemy mogli zanotować wiele oryginalnych rozwiązań, jakie będą się wiązać z budowaniem domu, czy grodzeniem terenu, są ludzie przywiązani do starych metod. Być może naturalnie z tej przyczyny bez ustanku gigantycznym zainteresowaniem może nasycać się siatka ogrodzeniowa, jaką można określić mianem stereotypowej. Z jakiego powodu tak się dzieje – trudno jest w prosty sposób odpowiedzieć na takie zapytanie. Być może wypływa to z faktu, iż stosunkowo łatwo wolno nią ogrodzić w zasadzie każdy obszar, niezależnie od przestrzeni, czy jej kształtu. Nie można tego niemniej jednak zrozumieć, jeśli weźmiemy pod uwagę negatywy takiego rozstrzygnięcia.

Chcąc określić minusy takiej siatki, warto na pierwszy rzut wziąć ten aspekt, jaki aktualnie ma dla nas szczególne znaczenie, inaczej ten, jaki się kojarzy z kapitałami. Przekonamy się, bowiem, że taka siatka ogrodzeniowa powlekana w żadnym razie nie należy do najtańszych rozwiązań oraz przeważnie trzeba za nią zapłacić więcej, aniżeli za gotowe betonowe przęsła.

Nie jesteśmy w stanie też zapominać o tym, iż siatka tego rodzaju nie jest zbyt trwała i cały czas ma się z nią w zasadzie zajęcie, bo trzeba pamiętać o tym, by ją malować oraz w ten sposób chronić przed warunkami atmosferycznymi. Nie jesteśmy w stanie też zapominać o tym, iż taka siatka nie stanowić jakiegokolwiek zabezpieczenia przed włamywaczami.

Notorycznie w związku z tym dochodzi do takiej sytuacji, kiedy tak właściwie nie wiadomo w zasadzie kiedy tak właściwie dochodzi do kradzieży samej siatki oraz do włamań na daną posesję, jaka była nią grodzona. Przecięcie siatki jest w zasadzie proste – nie trzeba mieć jakichkolwiek wyjątkowych narzędzi, wystarczą nawet proste nożyce do przycinania żywopłotu.

Z drugiej strony siatka ta ma także swoje atuty, jak chociażby taki, iż dany teren wydaje się być większy, gdyż oczka są małe i z dalszej odległości takie ogrodzenie jest prawie że niewidoczne. Niemniej jednak taki aspekt działa w obydwie witryny, wobec tego oraz nie zapewni nam ona praktycznie żadnego poczucia intymności. Z takich przyczyn, warto się całkowicie zastanowić nad tym, czy rzeczywiście należałoby inwestować w taką siatkę, tym o wiele bardziej, jeżeli na terenie, który będziemy grodzić, nie będziemy regularnie przebywać.