Aby bramy w właściwy sposób działały, to muszą one posiadać wskazane właściwości, też funkcjonować według wskazanego przez fabrykanta system. W tym celu twórcy instalują w bramach profesjonalne siłowniki, jakie się sprawdzają. Jakie jest ich zadanie? Takie siłowniki za pomocą szczególnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy. Niezmiernie prawidłowo sprawdzają się siłowniki samoblokujące, jakie w wypadku zamknięcia bramy, uniemożliwiają uchylenie skrzydła bramy. W przypadku bram skrzydłowych wykorzystuje się siłowniki podziemne- montuje się je w wyjątkowej obudowie pod skrzydłem bramy, łącząc je z jego dolną krawędzią.

Wtenczas to jedynie widać szczegół mocujący, jaki pełni także funkcję zawiasu, a obecność siłownika zdradza wyłącznie pokrywa obudowy, wykonana ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Jakie są plusy takich siłowników? Chociażby to, iż zapewniają obrót bramy nawet o 180°, poza tym posiadają prostą obsługę serwisową – więcej na stronie automaty do bram. Właśnie dlatego należałoby obecnie korzystać z takich bram, jakie posiadają takie siłowniki. Są one świetnym rozwiązaniem. Dzisiaj w wypadku bram dla wielu osób liczy się wygoda z ich korzystania, wskutek tego biorą pod uwagę takie elementy, jak jakość ich wykonania, jak i komfort z ich korzystania. Dziś jest dużo typów bram, i to zarówno tych garażowych, jak oraz wjazdowych do posesji.

Technologia gwarantuje nam obecnie coraz to więcej, choćby umożliwiła automatykę takich bramek. A do takiego zautomatyzowania bramy niezbędne są siłowniki, jak i akcesoria zdalnego sterowania, z których najatrakcyjniejsze są piloty. Taki pilot nie ma wyłącznie jednego przycisku. Może on poza obsługą bramy wjazdowej służyć do obsługi innych urządzeń, na przykład włączania oświetlenia podjazdu, otwierania automatycznej bramy garażowej czy włączania oraz wyłączania domowego alarmu. Jaki wynosi zasięg aktywności takiego pilota? Najczęściej od 50 do 200 metrów. Na różnorodny sposób można sterować bramą, skutkiem tego należy pamiętać o słusznym dopasowaniu pilota do bramy, co umożliwi nam łatwe korzystanie z jego możliwości. Takie automaty są dziś bardzo atrakcyjne. Przecież każdy chce mieć aktualnie praktycznie wszystko na pilot, również bramy.