Loki umieją posiadać wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z eleganckim przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Atrakcyjne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub ewentualnie Marlena Dietrich, innymi słowy ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na wielkie wyjścia oraz gale. Obecnie robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy.

Wolny czas na niedbałość oraz choć iluzoryczny luz. Fale mają być jakby skonstruowane od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, iż skręty będą miały wyrazistą fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się odżywki rozplątujące włosy. Kształt ten naświetli również optycznie wyrazisty kolor, trzeba pamiętać więc o tym, by zatroszczyć się o właściwy odcień.. Bezbłędnie nadają się do tego kremy do stylizacji.

Najlepszy look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki interesująca, a to znaczy suszarka z dyfuzorem. Jej atutem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni znacznie szybciej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to wyłącznie z pozoru fryzura dla wybranych, czyli posiadaczek gęstych i długich włosów – wypróbuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej również za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. W tej chwili jest to efekt niesłychanie prosty do osiągnięcia, a jednocześnie potrafiący diametralnie zmienić nasz image, czyniąc twarz intrygującą oraz przy tym absolutnie odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki umieją skonstruować wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) lub też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Żeby go uzyskać potrzebujemy względnie niedużego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a po pewnym czasie podsuszyć włosy suszarką. W następnym kroku należy podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Zostawić do całkowitego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.