Sylwester dla zdecydowanej znacznej większości ludzi kojarzy się z wystawnym oraz długim świętowaniem. A głównie spędzeniem tego dnia razem ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Niektórzy nie wyobrażają sobie przywitania Nowego Roku bez tańców, zabawy oraz szampana. Jednakowoż inni tak. Wolą inne rozwiązania. A dokładniej mówiąc czy też spędzają ten szczególny dzień w domu bądź wyjeżdżają do miejsc, gdzie nikt ich nie odnajdzie. Jakikolwiek człowiek jest inny i ma oczywiście inne potrzeby. Nie każdego intryguje długie świętowanie do białego rana, a po pewnym czasie zmaganie się cały dzień ze złym nastrojem. Inni wolą w osamotnieniu bądź bliską dla nich postacią przywitać Nowy Rok.

Każdy sposób jest właściwy. Ważne jest, aby spędzić Sylwestra jak właściwie pragniemy. Chociaż naciski społeczeństwa są wybitnie silne promują szaloną zabawę, na przykład sylwester domki. Taki wariant jest na ogół wybierany przez ludzi młodych, osoby w średnim wieku czy starsze chociaż także nie przechodzą obok tego dnia obojętnie decydują się na przyjemne spędzenie czasu z innymi. Dla nich nie liczy się jak, jednakowoż z kim. Coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd sylwestrowy. Użytkuje ten czas na wyjazdy z rodziną czy też bliską dla siebie postacią. Zdecydowanie częściej ludzie świętują oraz witają Nowy Rok w ciepłych krajach, a też górach. Gdzie najczęściej przyjeżdżają już po świętach Bożego Narodzenia, a czas oczekiwania na Nowy Rok stosują do zjeżdżania na nartach, zwiedzania, a nawet kąpania się w morzu. Ludzie częściej podejmują decyzję o wyjeździe, albowiem są zainteresowani aktywną formą spędzania wolnego czasu.

A przywitanie Nowego Roku w całkowicie innym otoczeniu też jest interesujące. Daje możliwość zobaczenia jak świętują ludzie w przeróżnych częściach świata. Uczestniczenie w zabawie, która choć jest podobna do naszej profesjonalnej krajowej, to niemniej jednak inna. Każdy kraj ma swoją tradycję, obyczaje, jakie także są zauważalne w tym dniu. Sylwester wszędzie jest hucznie obchodzony, w związku z tym nie musimy się troskać o to, że ominie nas zabawa. Bo tak nie będzie. Nie jedynie nas nie ominie, jednakowoż będzie miała inny wymiar. Wyjazdy sylwestrowe stają się coraz bardziej legendarne, o czym zaświadcza ilość ofert przygotowywanych na ten okres.