Krem do twarzy to kompan każdej dbającej o siebie kobiety (i nie tylko, panowie również coraz śmielej sięgają po takie preparaty). Jest sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami – jak np. kremy z kolagenem, zwilża cerę lub w razie przymusu ją matuje, dostarcza jej niebezcelowych składników. Przez stosowanie słusznie dobranych czy to kremów z kolagenem, czy innych kobiety pragną możliwie jak najdłużej zachować interesujący wygląd, a gdzie jak gdzie, jednakowoż na twarzy upływ czasu jest wybitnie widoczny. Pojawia się jednakże przy tej sposobności pewna nadzwyczaj istotna kwestia, a mianowicie taka, że liczy się nie jedynie jakość kosmetyku oraz jego kompatybilność do indywidualnych potrzeb, jakkolwiek też i sposób w jaki jest on nakładany na twarz.

W głównej mierze skóra powinien być czysta. Nie zaszkodzi również stworzenie delikatnego masażu, jaki pobudzi krążenie i tym samym powiększy przyswajanie wartościowych składników znajdujących się w kremie. Przed narzuceniem na twarz kremu wyznaczone jest nagrzanie go w dłoniach. W cerę wklepuje się go opuszkami palców. Współcześnie wszechobecna jest moda na odchudzanie. Jej wpływom ulegają przede wszystkim kobiety, na które pod tym względem doprowadzana jest obecnie olbrzymia presja.

Wiele pań wykorzystuje drakońskie wprost diety, co niestety w niekorzystny sposób odbija się na ich organizmach, a także na wyglądzie twarzy. Pomijając już to, że do diet trzeba posiadać zdrowy dystans, koniecznie też należy zadbać o kondycję skóry twarzy, która wskutek nazbyt intensywnego odchudzania nadzwyczaj cierpi.Z pomocą przyjdą tu m. in. kolagen naturalny, których systematyczne stosowanie znamiennie poprawi wygląd skóry – ujędrni ją i zadba o trafny poziom jej nawilżenia (podczas tracenia wagi się niektórzy zapominają o nawadnianiu organizmu, czego efekty bywają potem opłakane). Kolagen jest niezmiernie ważnym budulcem skóry. W miarę upływu czasu organizm wytwarza go coraz mniej, w takim razie poprzez używanie kremów z kolagenem i innych obejmujących go kosmetyków skóra jest pobudzana do jego produkcji, co tłumaczy się na jej wygląd.