Co jakiś czas nęka nas myśl, że może by coś w domu przekształcić. Prędki rzut oka na nasz pokój, od razu widzimy, że przyda się pomalowanie ścian na inny kolor, a jak odmienimy kolor, to przydałyby się innowacyjne firanki oraz zasłony, kolejnym krokiem powinien być zakup oryginalnego dywanu, oraz tak dalej.

A jak już wymyślimy sobie skonstruowany przez nas pionierski – stary pokój, to okazuje się, że meble, które w nim stoją, zupełnie nie pasują do naszych planów. Nie zawsze jednakże dysponujemy takimi finansami, aby sfinalizować wszystko za jednym zamachem. Jak uzyskać biurka młodzieżowe?

Ma prawo się okazać, że po drobnych zabiegach renowacyjnych, nasze dotychczasowe meble nadal mogą nam służyć. W sklepach odnajdziemy wiele środków do renowacji mebli, jakie pozwolą nam na ich odświeżenie, przemalowanie, eleganckie postarzenie, metamorfozę obicia, właściwie to tylko nasza wyobraźnia może być ograniczeniem dla starych mebli w oryginalnej odsłonie.

Może się okazać, że nasze oryginalne, niedrogie meble do pokoju zrobią prawdziwą furorę wśród przyjaciół, znajomych i rodziny. Kto z nas nie pamięta meblościanek na wielki połysk, półko- leżanek, politurowanych ław i skajowych puf do siedzenia… W latach, kiedy tak właściwie trudno było kupić jakieś ciekawe, oryginalne meble, kupowaliśmy to, co udało się wystać w długich kolejkach do punktów sprzedaży meblowych. Wskutek tego większość ówczesnych mieszkań była podobnie urządzona, a meblościanki były oryginalnym przebojem, bo ilość szuflad, szafek, półek, pozwalała na dokładne uprzątnięcie przeróżnych rzeczy i ubrań, równocześnie służyły za barki, biblioteczki i witrynki na kryształowe ozdoby. Były to tanie meble do pokoju, niesłychanie funkcjonalne. Kiedy nasze punkty meblowe zapełniły się wszelkim dobrem, meblościanki zaczęły znajdywać własne miejsca na śmietnikach. Dzisiaj okazuje się, że są firmy, jakie skupują stare sprzęty meblowe z minionych lat, a po przeróbkach i odnowieniu, znajdują one swoich właścicieli, którzy często muszą za nie sporo zapłacić. Jeżeli posiadamy w domu stare szafki, komody, krzesła, fotele, może lepiej się zastanowić, czy nie przerobić ich we własnym zakresie, zapewniając sobie tym samym stare, lecz modne, tanie meble do stworzonego przez nas pokoju.