Korzystne oraz zachęcające do obejrzenia nowo powstałego filmu, są trailery i zapowiedzi filmowe, w jakich znajdują się urywki bardzo dobrych kadrów, w nieziemskiej oprawie muzycznej. Mają na celu podwyższenie sprzedaży biletów na pierwsze seanse, czy premiery. Czasem premiery są imprezą zamkniętą, w związku z tym nie zawsze przeciętni obywatele są w stanie być pierwszymi, jacy obejrzą dany film. Producenci starają się niemniej jednak robić tak, aby na premierach mogli się odkryć wszyscy, jacy jedynie wyrażają taką wolę. Zwiastuny mamy okazję obejrzeć na telebimach w znacznych miastach, niemniej jednak najczęściej wyszukujemy je w sieci. Portalami, na jakich takich zwiastunów jest najwięcej, są bez wątpienia youtube.

Pod każdym filmem video, jest szansa pozostawienia komentarza, to właśnie dzięki czemu można sobie wyrobić pierwszą opinię na dany temat. Są w takim razie zapowiedzi, jakie w pełni uwydatniają wszelkie atuty filmu, jednak są także takie, które z owych filmów wyciągają to co bardzo dobre, nie pozostawiając tak faktycznie niczego wartego obejrzenia – polecamy zalukaj filmy za darmo. Niektóre zwiastuny są przereklamowane, inne sprawiają, iż pragniemy iść do kina. Czerwone dywany, luksusowe bankiety, podniosłe toasty, niestety nie są przeznaczone dla wszystkich. Na nich pojawiają się kreacji, jakie w najwyższym stopniu przyczyniły się do powstania filmu, zarówno pod kątem finansowym, jak i aktorskim. Po długo oczekiwanej premierze filmowej, kiedy już widzowie udadzą się do wyjść, odbywają się bankiety, na których to dziennikarze wykonują niezliczone ilości zdjęć, wręczane są nagrody za pomoc przy realizacji filmów, a też odbywają się bale.

Nim jednak dojdzie do premiery twórcy muszą się dowiedzieć, co jest na czasie oraz jakimi wydarzeniami interesują się ewentualni oglądający. Najentuzjastyczniej w związku z tym oglądane są filmy historyczne, a najmniej osób zaciągają do kin, tytuły polityczne. Niewiele jest też premier, jakie spotykają się tylko oraz wyłącznie z aprobatą krytyków. Jakikolwiek film ma w sobie coś, co jest do wymiany, bądź też coś co do niego kompletnie nie pasuje. W trakcie produkcji niekiedy ciężko jest wydobyć usterki, pojawiają się one dopiero po wyświetleniach filmów na wielkich ekranach.