Kwestie podstawowe, jakie trzeba spełniać, żeby uzyskać kredyt na mieszkanie można poznać w czasie rozmowy z pracownikami agencji SDP Finanse. Zastanawiając się nad tym, jak uzyskać kredyt na mieszkanie trzeba skierować się dokładnie do wskazanej kancelarii. Staranie się o kredyt jest czasochłonne.

Aczkolwiek robiąc użytek z profesjonalnego wsparcia, można wszystko zrobić bez przeszkód i nie obawiać opóźnieniami. Eksperci wskażą, że najważniejsze jest dookreślenie zdolności kredytowej. Doradcy obliczą ją i nie trzeba się przejmować, że bank stwierdzi, że nie można dostać kredytu. Poza wysokością dochodów liczy się także rodzaj umowy i okres na jaki jest ona zawarta. Należy również wziąć pod wzgląd, że banki sprawdzając zdolność kredytową będą się też sugerować kosztami, jakie na co dzień ponosi osoba starająca się o kredyt. Dokładnie zostaną sprawdzane: historia kredytowa, aktualne opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi oraz karty kredytowe.

Znacząca jest też kwota wkładu własnego. O tym także zostanie się informowanym w czasie rozmowy z doradcą finansowym. Kredytobiorca otrzyma wskazówki, aby sprawdzać i pobrać raport na swój temat z Biura Informacji Kredytowej. Z doradcą hipotecznym najlepiej będzie rozmawiać jeszcze przed rozpoczynaniem procedury w banku, aby się dobrze przyszykować. Poza kwestiami standardowymi uzyska się informacje o tym, jakie z banków udzielą kredytów osobom o zbliżonej historii do tej, jaką ma się osobiście.

Warto więc współpracować z SDP Finanse. W trakcie pierwszej rozmowy zostaną przedstawione kwestie zaliczane do priorytetowych, a więc 7 głównych punktów, jakie trzeba robić, żeby otrzymać najlepszy kredyt. Będą to: sprawdzanie zdolności kredytowej, dobór nieruchomości, opracowanie wniosków z doradcą kredytowym, przesłanie wniosku do banku, uzyskanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z osobą zatrudnioną w banku oraz uruchomienie kredytu na mieszkanie. Od tego trzeba zacząć, by procedura przebiegła sprawnie.