Młodziutkie przedsiębiorstwa niejednokrotnie posiadają niezwykle interesujący artykuł i plan na przyszłość, niemniej jednak brakuje im stosownych środków finansowych, jakie mogłyby posłużyć chociażby do stworzenia szerszej kadry, w której miejsce znaleźliby zarówno pracownicy od zadań administracyjnych jak i księgowych czy także marketingowych. Przez wiele miesięcy początkującej działalności gospodarczej firmy wykorzystują więc doradztwo i starają się w miarę możliwości minimalizować własne nakłady finansowe na pracowników, jacy na etacie mogliby zajmować się takimi kwestiami.

W dodatku w Polsce jak oraz innych państwach UE doradztwo ekonomiczne wielokrotnie dosyć mocno zakorzenione jest w programach pomocowych oraz nadzwyczaj łatwo przychodzi znalezienie takiego wolontariusza czy programu, jaki zagwarantuje należytą pomoc zarówno małej jak oraz większej firmie, czy to w zagadnieniach prawnych czy ekonomicznych właśnie. Bo z punktu widzenia wspólnoty gospodarczej trzeba robić wszystko, aby poziom przedsiębiorstw w krajach członkowskich nieustannie rósł. Nikogo nie zadziwia dziś, że małe przedsiębiorstwa o zasięgu typowo lokalnym nie odgrywają dużej roli w gospodarce regionu a nieraz nawet upadają prędzej aniżeli w ciągu roku. Z tego też względu małe firmy założone przez fanatyka danego tematu, gdy odnoszą sukces, w szeregu przypadków budzą duże zainteresowanie oraz przykuwają uwagę – od jednoosobowej firmy do wielkiego przedsiębiorstwa nie każdy umie dosyć a liczni twierdzą to za realizację typowo amerykańskiego snu.

W rzeczywistości dobre planowanie i racjonalne budowanie budżetu firmowego to klucze do takiego sukcesu. Bez trudności dość nadchodzi wykorzystanie tutaj w każdym calu gratisowych narzędzi jak chociażby doradztwo ekonomiczne zamiast własnego księgowego. Ewidentnie obszerne struktury niewątpliwie potrzebują własnych księgowych dla zapanowania nad finansami, jednakowoż mapowanie procesów biznesowych to doskonałe rozwiązanie dla tych kilkuosobowych małych korporacji usługowych, jakie dopiero uczą się rynkowej gry czy przepisów administracyjnych. Dzięki takiemu doradztwu łatwiej jest wejść przedsiębiorcy na dobry trop.