Produktami na etykietowanie mogą być wszelkie te towary, jakie potrzebują by zawrzeć na nich ważne informacje. W szczególności etykietuje się rozmaite typy opakowań. Przynależą do nich kartony, butelki, opakowania plastikowe. W zakładach przetwórczych etykietuje się zarówno towary pojedyncze, jak oraz całe grupy towarów. Najbardziej zawiłym sposobem etykietowania są towary chemiczne, szkodliwe, bo należy uważać na zawartość aby nie doszło do wybuchu.

Wskutek tego używa się specjalnych pojemników do tego celu oraz to one są z reguły oznaczane istotnymi informacjami. Nie wyłącznie produkty mogą być etykietowanie. Do przewozu specjalnych cieczy użytkuje się dopasowany do tego transport, jak na przykład ciężarówki. W owym czasie cały transport jest oznaczony znakami, uwagami i informacjami. Nawet przewóz materiałów koleją jest oznaczony. Każdy wagon zawiera informację istotną dla nabywcy. Jakim sposobem się okazuje, każdy towar wolno oznakować, z tym że styl etykietowania o wiele się różni pomiędzy sobą.

Materiały mniej trwałe świadczy się wyraźniej. Tudzież niewymagające szczególnej uwagi mają znikome etykiety. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi na etykietowanie jest metkownica. Służy ona do przylepiania cen na produktach. Jest to przyrząd prosty w obsłudze, ręczny i posługują się nim pracownice w jakimkolwiek sklepie – sprawdź drukarki etykiet. Innymi narzędziami, znacznie bardziej skomplikowanymi są etykieciarki. Są to sprzęty przemysłowe używane w zakładach. Służą do taśmowego etykietowania poszczególnych towarów. Dzielą się na różnorodne kategorie, ze względu na typ towaru. Jedne służą do opakowań papierowych, kartonowych tudzież inne są do etykietowania butelek.

Każda z nich wygląda zupełnie inaczej i jest inna w obsłudze. Niektóre etykieciarki są ręczne. Zazwyczaj są to łatwe w użyciu urządzenia, jakie mają za zadanie pomóc w etykietowaniu podręcznym, tam gdzie maszyna nie jest do tego dostosowana. Wówczas taka etykieciarką absorbują się ludzie. Etykieciarki można dostać w różnej cenie. Najdroższe są etykieciarki wielofunkcyjne do etykietowania wielu typów artykułów. Za to ich zaletą jest szybkość i solidność w pracy.