Wolno być zaskoczonym gigantycznym wyborem kolorów oraz rodzajów cieni do powiek. Moda na używanie cieni do powiek jest wieczna oraz z całą pewnością to się nie zmieni. W sklepach z kosmetykami można odnaleźć bezgraniczną ilość rodzajów: od cieni matowych po rozświetlające oraz perłowe, cienie prasowane oraz w żelu, cienie sypkie oraz wodoodporne nakładane szczególnym pędzelkiem. Cienie do makijażu są fabrykowane w coraz solidniejszych formach, nie powinniśmy się obawiać, iż w trakcie malowania lub tuż po nim osypie nam się na twarz. W dawnych epokach cienie do powiek rolowały się oraz nadawały się przez to tylko oraz jedynie do wyrzucenia na śmieci.

Obecnie nawet te tańsze artykuły są dość właściwej jakości i traktując je utrwalaczem do powiek, jesteśmy w stanie cieszyć się dosyć ładnym makijażem oczu przez dłuższą chwilę. Osoby ubóstwiające eksperymenty z makijażem mogą zaopatrzyć się w wielkie palety z przeróżnymi kolorami cieni oraz eksperymentować łącząc przeróżne odcienie oraz odcienie. Pamiętajmy, że zawsze cienie do powiek stanowiły ważny detal kobiecej kosmetyczki i raczej szybko się to nie zmieni. Autentyczna kobieta musi być modna, zawsze doskonale uczesana i znakomicie umalowana.

Jednakowoż diabeł tkwi w tym, żeby te wszelkie szczegóły były tak zaadaptowane, by nie rzucały się w oczy ani barwne ubrania czy buty, ani nowatorska fryzura, ani – co najistotniejsze – nazbyt widoczny makijaż – wskutek tego wypróbuj ozdoby do paznokci. O ile o fryzurę czy ubiór nietrudno, bo kobiety z gigantyczną prostotą odnajdują ciuchy oryginalne acz zgrywające się w najlepszą całość, ani tym znacznie bardziej o uczesanie, bo wystarczy włosy zapuścić oraz jako długie zadbać o ich zdrowy wygląd, to niemniej jednak makijaż jest tematem rzeką. Kobiety nie potrafią się idealnie pomalować bez pomocy wizażystki. Podłoże nakładają palcami zamiast pędzlem, róż dobierają właśnie różowy zamiast opalonego, a cienie do makijażu są nałożone bądź kompletnie niepotrzebnie (bo stają się niedostrzegalne) bądź przypominają roboczy kolor twarzy klowna. Patrząc na niektóre z pań, które nieudolnie pomalowane zdobią tłumy przechodniów, robi się aż żal, że nie ma w szkołach takiego przedmiotu jak sztuka nakładania makijażu.