Obszar świadczeń doradców kredytowych z SDP Finanse jest obszerny. Pomoc eksperta kredytowego to przede wszystkim zapewnienie otrzymania najlepszego pod kątem warunków kredytu hipotecznego. W takiej sytuacji doradca kredytowy wyszukuje ofertę najlepszą dla danego klienta. Wystarczy uzupełnić kwestionariusz na witrynie, wpisując swoje dane do kontaktu, a ekspert odezwie się do przyszłego wierzyciela.

Na pierwszym spotkaniu trzeba zaprezentować aktualną kondycję pod względem finansów oraz powiedzieć, czy ma się dodatkowo jakieś kredyty do spłacenia. To pozwoli ekspertowi adekwatnie wyznaczyć zdolność kredytową oraz wytypować optymalne oferty. Po zapoznaniu się z informacjami o dotychczas pobranych kredytach oraz z potrzebami konsumenta, ekspert przeanalizuje propozycje z kilku instytucji bankowych i dopasuje produkt, jaki nie sprawi kredytobiorcy problemów ze spłaceniem oraz nie obniży jego warunków życiowych.

Doradcy kredytowi ciągle podwyższają uprawnienia zawodowe, w związku z czym dobór odpowiedniego kredytu hipotecznego nie zajmie sporo czasu. Klienci nie powinni się bać, jaka z propozycji będzie wytypowana, bo biuro prosperuje niezależnie i nie reprezentuje interesu wyznaczonego oddziału bankowego.

Zgłaszając się do firmy wystarczy powiedzieć, o jaki dokładnie produkt finansowy zamierza się spytać, jak i zaprezentować przesłanki dla których chce się go otrzymać. Już te informacje są dla wykwalifikowanych pracowników wystarczające.