Wymienić tusz trzeba wtedy, kiedy drukarka już nie drukuje czy też na jej panelu rozpali się specjalna lampka, jaka jasno i bez owijania w bawełnę zawiadamia, iż brak tuszy uniemożliwia dalsze drukowanie. Co wtedy? Pozyskujemy nowy pojemnik oraz wymieniamy go wewnątrz drukarki. Stacja z pojemnikami na tusze powinna wysuwać się sama, kiedy otworzymy działającą drukarkę. Jednak nie zawsze tak jest. Nieraz zasobniki są schowane. Należałoby wtenczas sięgnąć do instrukcji obsługi, ażeby odnaleźć pojemniki i przeczytać o tym, jak powinno się je wymieniać. Jest parę porad, jakie mogą się przydać.

Nie powinniśmy dotykać zasobników od strony złącza, inaczej od strony połączenia z drukarką. Tamtejsze ślady palców na sto procent pozwolą na to ,żeby drukarka nie spostrzegała pojemnika, a tym samym dalej nie pracowała. Co więcej, nie wolno działać siłą, jaka zdołałaby zniszczyć nie tylko zasobniki, ale oraz uchwyty. Wówczas drukarka również nie bezie działać.

Gdy nie dociśniemy zasobnika z tuszami – również mamy prawo zapomnieć o dalszym drukowaniu. Jest dużo zasad i teorii. Kolorowe pojemniki z tuszami są w ogromnym stopniu droższe, aniżeli mniejsze, jakie pozwalają na drukowanie jedynie czarnym tuszem. To logiczne że czarne tonery HP są tańsze. Dlaczego tak jest? Ponieważ w zasobnikach kolorowych miesza się barwy, jakie tworzą jedną logiczną całość. Wszystko na rzecz konsumenta i z myślą o barwach, jakie pragnie on zdobyć.

Drukarka dzięki swoim specjalnym pojemnikom potrafi wydrukować niemalże wszystko. Wskutek tego nie ma obaw, iż coś nie będzie funkcjonować. Okazuje się, że kolorowe zasobniki nie bez powodu są droższe. Posiadają więcej tuszu, a w następstwie tego teoretycznie nie powinny się tak szybko wyczerpywać. Nic z tych rzezy. Przy wymieszaniu odcieni możemy liczyć na prędkie zużycie. Zazwyczaj pojemnik wystarczy jedynie na kilkaset witryn. To jakkolwiek zależy od tego, jakie są to strony. Gdy cała kartka jest zamalowana – wtedy drukarka zużyje więcej tuszu, aniżeli przy śladowych ilościach na papierze. Wobec tego nie da się tego tak dogłębnie ocenić. Mimo to, aktualnie drukowanie w kolorze nie jest czymś osobliwym. Każda drukarka ma tego rodzaju możliwość.